Ana Sayfa Dekorasyon Şişle Örgü Dekoratif Bal Kabağı Yapımı

Şişle Örgü Dekoratif Bal Kabağı Yapımı

Şişle Dekoratif Bal Kabağı Yapımı
Şişle Dekoratif Bal Kabağı Yapımı

Bu kez size ev dekorasyonu için rahat bir şekilde örebileceğiniz ve dekoratif olarak kullanabileceğiniz şirin bal kabaklarını sunmak istedim. Bir çift çorap şişi ile örülen bu minik örgü bal kabakları ile evinizin ya da bir eşyanızın dekorasyonunda harikalar yaratabilirsiniz.

Örgüden az anlıyorsanız bile kolaylıkla yapabileceğiniz bir proje olacak ve çok güzel bir süs eşyası olarak evinize renk katacak. Malzemelerimiz temin edebileceğiniz düzeyde ve aşağıda sıralandığı gibidir.

Örgü Dekoratif Bal Kabağı Malzemeleri

  • İplik
  • Bir çift çorap şişi
  • Büyük gözlü bir iğne
  • Küçük bir ağaç dalı ve dolgu için elyaf ya da sintepon

Örnek resimlerde örgü bal kabakları bir kişisel not defterini süslemek amacı ile kullanılmışlardır. Siz farklı kendin yap projelerinizde farklı şekillerde değerlendirebilirsiniz.

Şişle Dekoratif Bal Kabağı Yapımı 2
Şişle Dekoratif Bal Kabağı Yapımı 2

Şişle Bal Kabağı Nasıl Örülür?

Öreceğimiz bal kabakların çapı 7-8 cm olacak. Başlangıç ilmeklerimizi 40 ilmek atarak yapacağız (Bu ilmek sayısı ipin kalınlığına göre değişir. Daha kalın iple yaparsanız daha büyük bir bal kabağı elde edersiniz). Toplamda 18 sıra öreceğiz. Örerken düz ve ters örgü tekniklerini uygulayacağız. Ördükten sonra ipimizden bir miktar kuyruk bıraktıktan sonra geniş gözlü iğne ile dikme aşamasına geçeceğiz. Örgümüzü iğne ile toplama aşamasında belli bir noktaya geldikten sonra yandan dikeceğiz. Ardından bal kabağının içini elyaf ile dolduracağız ve üstünü de dikerek kapatacağız. İpliği çekip sıkılaştırdığımızda bal kabağı dilimlerin ortaya çıkmasını sağlayacağız. Kabağımızın üst kısmına sıcak tutkal ile asma ve dal parçalarını yapıştıracağız.

Artık bu aşamadan sonra bal kabaklarımızı dekoratif amaçlı istediğimiz şekilde değerlendirebiliriz.

Şişle Dekoratif Bal Kabağı Yapımı 3
Şişle Dekoratif Bal Kabağı Yapımı 3
Şişle Dekoratif Bal Kabağı Yapımı 4
Şişle Dekoratif Bal Kabağı Yapımı 4
Şişle Dekoratif Bal Kabağı Yapımı 5
Şişle Dekoratif Bal Kabağı Yapımı 5

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here