Şişle Örgü Bolero (Cepken) Yapımı

Şişle Örgü Bolero Yapımı
Şişle Örgü Bolero Yapımı

1,5-2 yaş kız çocuklarına uygun şişle örülen bolero (cepken) modeli yapımının anlatıldığı videoyu beğeninize sunuyorum. Sunanın Elinden youtube kanalının bu çalışması gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş. Küçük kız çocuklarınız için bu örgü bolero modelini sizlerin de sevip hemen örmeye başlayacağınıza eminim.

Örgü bolero yapımı için 1 yumaktan fazla bir bebek yünü, 4 tane işaret iğnesi ve 3,5 numara misinalı şiş kullanılmıştır.

Çalışmaya kol ağzından itibaren başlanmıştır. Başlangıç için uzun kuyruk yöntemi ile şişe 40 tane ilmek alınmıştır.

Örgü Bolero Yapımı
Örgü Bolero Yapımı

Boleronun kenarlarında 4 diş haroşa örgü kullanılmıştır. Bu resminden de açıkça görülmektedir. Diğer kısımlarında ise ajurlu bir örgü modelinin örüldüğünü görmekteyiz. Her iki kol için 2 ayrı parça örülmüştür. Bu iki kol parçasının örülmesi bittikten sonra yardımcı şişlere aktarılmıştır. Ardından boleronun omuz kısmını oluşturacak olan 3. parça için misinalı şişe uzun kuyruk metodu ile 60 ilmek atılmıştır. Bu 3. parça da bittikten sonra iki kol parçasının arasına gelecek şekilde bu 3 ayrı örgü parçasının birleştirilmesi yapılmıştır.

Devamında gövdenin örülmesi işlemine geçilmiş ve işaret iğnesi ile işaretlenen kol ve omuz ayrımları örgü iğnesi ile dikilmiştir. Bu yapımı kolay örgü bolero modelinin yapımı özetle bu şekildedir. Daha detaylı anlatımına aşağıda paylaştığım videosundan bakabilirsiniz.

Yapımı Kolay Örgü Bolero Yapımının Anlatıldığı Video:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı