Şişle Kordonlu Atkı Yapımı

Şişle Kordonlu Atkı Modeli
Şişle Kordonlu Atkı Modeli

Yapımı son derece basit atkı örgü modeli yapılışını içeren yeni örgü videosu ile güzel bir atkı modeli öğrenmiş olacaksınız. Bu atkının tüm kenarlarını çevreleyecek kordondan dolayı da bu modeli kordonlu atkı modeli ismi verilmiştir. Başlangıcı, bitişi ve tüm kenarlarında kordon çalışması yapılmış bu çalışmayı aşağıdaki yapılış videosundan izleyebilirsiniz.

Bu tarz örgüde kordon uygulamaları ile örgülerinize hem temiz hem güzel kontürler sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda lastik örgü yerine hırka ve yeleklerde de kullanılabilir. Basit uygulamalar olan bulaşık bezi, tutamaç gibi uygulamalarda da iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Şişle Kordonlu Atkı Yapımı
Şişle Kordonlu Atkı Yapımı

Kordonlu atkı yapımı için Alize Lanagold serisinden 3 yumak ip ve 6 numara misinalı şişler kullanılmıştır. Bu malzemelere bir mezura ve bir de yün iğnesi de ilave edilmiştir. Bu 3 yumakla 1,5 metre uzunluğunda örgü atkı elde edilmiştir.

Her 3 kenarında kordon çalışması uygulanan şişle kordonlu atkı çalışması için atıl durumdaki bir iple görünmez başlangıç yapılmıştır. Kordon yapımı için videosunda 2 farklı teknik gösterilmiştir. Bunu aşağıda paylaştığım videosundan öğrenebilirsiniz. Örnek atkıda kordon 3 ilmekle ip ikiye katlanarak örülmüştür.

Daha fazla ayrıntı için anlatımlı örgü videosuna göz atabilirsiniz.

Şiş İle Kordonlu Atkı Yapımı:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı