Şişle Kolay Etek Modeli Yapımı

Şişle Kolay Etek Modeli Yapımı
Şişle Kolay Etek Modeli

Yeni doğan bebekler için kolay etek modeli arıyorsanız bu model tam sizin örmek istediğiniz model olabilir. Etek, ön ve arka şeklinde iki aynı desenli parçanın örülüp yanlardan dikilmesi ile yapılıyor. Buradan anlayacağınız gibi kolay bir yapılışı var. Bebekler için iki şişle en kolay şekilde örebileceğiniz örgü etek modeli diyebiliriz.

Bebek etek modelinin örülmesinde iki renk Nako Bebe 100 bebek ipi ile 2 numara şiş kullanılmıştır. 2,5 ya da 3 numara şiş de kullanılabilir. Elinizin sıkılığına ve kullandığınız ipin kalınlığına göre değişir. Eğer farklı bir etek modeli de arıyorsanız renkli fırfırlı etek modeli anlatımına da göz atabilirsiniz.

Yeni Doğan Kolay Etek Modeli Nasıl Örülür?

Eteğin yapımına 50 ilmek atılarak başlanmıştır. İlk olarak düzden ve tersten bir sıra haroşa örülmüştür. Sonraki sıralarda ilk 15 ilmek örülmeden şişe alınarak kalan 35 ilmek iki renk iple yine haroşa örülmeye devam edilmiştir. Bu şekilde 42 sıra olana kadar bu işlem sürekli tekrarlanmıştır. Görüldüğü üzere yeni doğan bebek etek modeli yanlamasına örülen bir modeldir.

yeni doğan bebek etek modeli
yeni doğan bebek etek modeli

Etek bittiğinde bel kısmında 42 sıra oluşurken alt uç kısmında ise 84 ilmek oluşmuştur. Bu şekilde alta doğru genişlemesini sağlayan sıranın birinde yarıdan dönülmesi ve 15 sıranın bir kez örülmüş olmasıdır. 15 sıradan sonra ikinci sırada sadece alt boyundan örülmüştür. Bu şekilde etek alta doğru genişlerken bel kısmı da daha toplu durmaktadır.

İki parça yukarıda anlatıldığı şekilde örüldükten sonra ters yüzleri dışta kalacak şekilde üst üste konularak yanlardan dikilmiştir. Süslemek için kurdeleli bir puf çiçek ve eteğin altına bir kurdele de eklenmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/_r5O9KUjgNI (Şeyma’nın-Örgü-Modelleri)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı