Şişle Kolay Badem Örgü Modeli Yapımı

Kolay Badem Örgü Modeli Yapımı
Kolay Badem Örgü Modeli Yapımı

Şişle örülen, yapımı kolay kolay badem örgü modeli yapımının anlatıldığı bir başka örgü videosu sunuyorum. Bu modeli yelek, hırka ve bebek battaniyelerinde kullanabilirsiniz. Bunun haricinde bere ve atkılarınıza da oldukça yakışacaktır.

Kolay badem örgü modeli 4 ve 4’ün katlarından oluşmaktadır. Birkaç sıra lastik örüldükten sonra modelin yapımına geçilmiştir. Kabarık bir örgü modelidir. Badem motifleri hep düz ilmekte yapılmaktadır. Badem modeli toplamda 4 sıra sonunda oluşmaktadır.

Badem modelinin ilk sırası (ön yüz), kenar ilmek örüldükten sonra 3 ters 1 düz şeklinde örülmektedir.

İkinci sırasında ise (ters yüz) düz ilmekler düz, ters ilmekler ise ters örülmektedir.

Şişle Kolay Badem Örgü Modeli
Şişle Kolay Badem Örgü Modeli

Üçüncü sırasında (ön yüz) 3 ters ilmek örülür ve düz ilmekte bir alt sıraya batarak 1 ilmek çekilir. Bir üstüne dolayıp şişteki ilmeğin içine örer gibi yapılıp ilmek alınır. Tekrar üstüne dolanır ve tekrar bir alt sıraya batarak 1 ilmek daha çekilir. Diğer şişe alınan ilmekler 5 olunca ilmek bırakılır. Bu sırada tüm düz ilmeklere gelindiğinde bu işlem tekrarlanır. Ters ilmekler ise örülür.

Dördüncü ve son sıraya gelindiğinde (ters yüz) düz ilmekler düz örülmektedir. Beşli ilmeklere gelindiğinde ip arkaya alınıp 5 ilmek toplanır ve hepsi birlikte ters örülür. Üç düz, 5 ilmek toplayıp ters örme şeklinde bu son sırada tamamlanarak kolay badem modeli meydana gelmiş olur.

Kolay Badem Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı