Şişle Kalpli Bebek Yeleği Yapımı

Şişle Kalpli Bebek Yeleği Yapımı
Şişle Kalpli Bebek Yeleği Yapımı

Klasik bir model olan ve kalp ajurlarla farklılaştırılan kalpli bebek yeleği yapılışına göz atacağız. Bu ajurla oluşturulan kalp motifleri yeleğin arkasında iki, önünde ise birer sıra örülmüş. Genel hatları ile bebekleriniz için örebileceğiniz güzel mi güzel, şirin mi şirin bir örgü bebek yeleği modeli ortaya çıkarılmış.

Şile örülen kalpli bebek yeleği örneği Nako Elit Baby 6936 renk kodundaki iple yapılmış. 4 numara da şiş kullanılmış. Bu yelek 1 yaşa uygun bebekler için tasarlanmış. Videolu anlatımı da bulunan yeleğin yapımı iki ayrı video altında toplanmış.

Kalpli Örgü Bebek Yeleği Nasıl Örülür?

80 ilmekle modelin kurulumuna başlanmıştır. Kalpli örgü bebek yeleği modelinin yaka, düğme bandı, etek ucu ve kollarda tekli pirinç örgü kullanılmıştır. Model ön yüzde yapılmıştır.

Kalpli Bebek Yeleği Yapımı
Kalpli Bebek Yeleği Yapımı

Bebek yeleği yapımına yaka kısmının örülmesi ile başlanmıştır. Bunun için 7 sıra pirinç örgü yapılmıştır. Ardından yeleğin ayrımlarının yapılmasına geçilmiştir. 4 pirinç örgü sırası daha örülerek kolların, önün ve arkanın ayrımları yapılmıştır. Ayrımlardan sonrada 8 sıra örülmüştür.

Kalpli Bebek Yeleği Modeli
Kalpli Bebek Yeleği Modeli

Sonra ajurlu kalp motiflerinin yapımına geçilmiştir. İki motif arasında 4 sıra örülüp diğer ajura o şekilde başlanmıştır. Alt alta iki sıra kalpli ajur yapıldıktan sonra bebek yeleğinin roba kısmı ortaya çıkmıştır. Robadan sonra 3 ajur sırası daha örülerek diğer kalp motifleri de örülmüştür.

Son ajurdan sonra 4 sıra daha örüldükten sonra yeleğin etek kısmında da pirinç örgü yapılmıştır.

Şiş İle Kalpli Ajur Bebek Yeleği Videolu Anlatımı

Yukarıda anlatılanların nasıl yapıldığını daha iyi anlayabilmeniz için aşağıda ajurlu bebek yeleğinin videolarını paylaşıyoruz.

Kaynak: https://youtu.be/hqODM8TPOwo ve https://youtu.be/QHT6K3R8n9w (Çok Şeker Örgüler)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı