Şişle Hasır Örgü Modeli Yapımı

Şişle Hasır Örgü Modeli Yapımı
Şişle Hasır Örgü Modeli Yapımı

Bu örgü modeli anlatım videosunda örmesi kolay ve bir o kadar da zevkli hasır örgü modeli yapımı gösterilmiştir. Sanki bir hasır sepeti andıran bu örgü desenini örmek ve projelerinizde kullanmak isteyeceksiniz. Özellikle hırka ve yelek örerken bu modeli kullanabilirsiniz. Oldukça hoş duracağını söyleyebilirim.

Yapımı kolay hasır örgü modeli 8 ilmek ve katları +2 kenar ilmeği şeklinde kurulmaktadır. Yapacağınız yelek ve hırkanın ölçüsüne göre bunu bu şekilde hesaplamalısınız.  Örme işlemi videosunda misinalı şişle gerçekleştirilmiştir.

Hasır Örgü Modeli Yapımı
Hasır Örgü Modeli Yapımı

Hasır örgü deseni için kurulum ön yüzde başlanmıştır. İlk sırayı kenar ilmeği alınıp 2 ilmek düz 6 ilmek ters şeklinde tekrarlayarak örüyoruz. Arka yüzünde ise ön yüzde yaptığımızın tersini yapıyoruz. 2 ters 6 düz şeklinde arka yüzü tamamlıyoruz. Tekrar ön yüze döndüğümüzde düz ilmekleri düz, ters ilmekleri ters örüyoruz. 4 sıra bu şekilde 2 gidiş 2 geliş şeklinde örüyoruz.

Hasır örgü modeli için 4 sırayı tamamladıktan sonra örneğin ön yüzüne geliyoruz. Kenar ilmeğini alıp, düz ilmeklerin sağında ve solundaki ilmeklerinde kesme işlemi uygulayıp artırma yapmış oluyoruz. Sağ tarafa keserken önce doluyoruz sonra 2 ilmeği birden alıyoruz.  Sol tarafa doğru keserken ise önce kesip sonra artırıyoruz. Düz ilmekler arasında kalan ilmekleri ise ters örüyoruz. Arka yüzünde ise bütün ilmekleri ters olarak örüyoruz ve hasır örgü modelini tamamlamış oluyoruz. Diğer hasır örgü modellerini de diğer sıralarda kaydırma yaparak örüyoruz.

Hasır Örgü Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı