Ana Sayfa Örgü Videoları Şişle En Kolay Baktüs Boyunluk ve Şal Yapımı

Şişle En Kolay Baktüs Boyunluk ve Şal Yapımı

Şişle En Kolay Baktüs Boyunluk Modeli
Şişle En Kolay Baktüs Boyunluk Modeli

Bundan önce sizlere tığla örülebilen baktüs şal ve boyunluk modelleri ve yapılışları paylaşmıştık. Her biri de birbirinden güzel şal örnekleriydi. Şimdi de şişle örebileceğiniz en kolay baktüs boyunluk ve şal ve boyunluk modeli yapımından bahsedeceğiz. Günlük kullanım için ideal, bir şal kadar geniş olmayan ancak uzunluğu fazla bir projenin yapılışını aktaracağız.

Bu tür şal ve boyunluk modelleri genelde tığla örülmektedir. Ancak şişle de basit bir şekilde örebileceğinizi bu örnek anlatımı ile göreceksiniz. Tığla 3 boyutlu baktüs şal yapımı paylaşmıştık. O da tığla örmek isteyenler için iyi bir alternatif olacaktır. Ayrıca yine bir tığ işi olan kenar oyalı baktüs şal yapımı da ne kadar güzel şallar örülebileceğini göstermektedir. Ancak sizler şişle örmek isteyenlerdenseniz gelin hep birlikte nasıl örüldüğüne bakalım.

Haroşa Örgü ile Kolay Baktüs Şal ve Boyunluk Yapılışı

Temel örgü tekniklerinden sadece haroşayı bilenlerin bile rahatlıkla örebileceği bir modeldir. Baktüs boyunluk şal kadar genişlemez. O yüzden boyunluk olarak kullanılabilmektedir. Bu da artırırken yapılan birkaç püf noktası ile sağlanmaktadır.

Şişle En Kolay Baktüs Boyunluk Örneği
Şişle En Kolay Baktüs Boyunluk Örneği

Şiş ile örülen boyunluk 4 ilmekle başlanmakta ve bir taraftan artırma yapılarak haroşa örgü ile ilerlemektedir. Birden genişlememesi için de 4 sırada bir artırma ve eksiltme yapılmaktadır. Aynı zamanda artırma yapılırken uygulanan ilmek alma tekniği ile boyunlukta delik oluşmamaktadır.

Aynı mantıkla baktüs boyunluk değil de baktüs şal örmek istiyorsanız ön yüzde her başladığınızda artırma yapmalısınız.

Anlatımı yapılan boyunluk için iki yumak yün ve misinalı şiş kullanılmıştır. Ancak her türlü ip ve şiş ile de örebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/Y8LNicEDTMM (atolyehobi)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here