Şişle Çarık Patik Yapımı

Şişle Çarık Patik Örneği
Şişle Çarık Patik Örneği

Kış kapıya dayandı. Dayanması ile birlikte yeni patik örnekleri de teker teker gelmeye başladı. Bunlardan en çok merak edileni de çarık patik modelleri. Tığla örüleni de var, şişle örüleni de ve biz sizlere şişle örülen yeni model çarık patik örneği yapımını sunacağız.

Daha önce hatırlarsanız tığla örülen oldukça renkli bir tığ işi çarık yapılışı paylaşmıştık. O da bunun kadar güzel bir patik model olmasına rağmen örmesi biraz meşakkatli idi. Bu ise tek seferde kolay bir şekilde hiçbir desen çalışması yapılmadan bitirilebilen bir örnek. Ebruli iple örüldüğü için de renkli bir görünüme sahip. Patik ipinden bir tık kalın bir ip ile örüldüğü için de 39-40 numara ayaklara uygun.

Şişle Çarık Patik Modeli
Şişle Çarık Patik Modeli

Şiş İle Çarık Patik Modeli Nasıl Örülür?

Çarık patik 3 ilmekle burun kısmından başlanıp 75 ilmek olana kadar artırılmıştır. Artırmalar her iki yönde de ortadaki ilmeğin sağından ve solundan düz örgü olarak gerçekleştirilmiştir. Ortadaki ilmek önden düz arakadan ters örülmüştür.

Sonra tabanı bir ters bir düz olarak örülüp tamamlanmış ve ip kesilmiştir. Yanlardan ilmek çıkartılıp arka topuğa kadar çarık patiğin geri kalanı örmeye devam edilmiştir. Devam edilirken de patiğin boğaz kısmına birkaç sıra lastik çalışılmıştır. Eğer daha büyük ya da daha küçük numara ayaklar için örülmesi isteniliyorsa artırma ve eksiltme yanlarından yapılmalıdır.

Kaynak: https://youtu.be/PYpsGxIeWaQ (maviden orguler)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı