Şiş Üzerinde Zincirli Pıtırcık Oyası

Şiş Üzerinde Zincirli Pıtırcık Oyası
Şiş Üzerinde Zincirli Pıtırcık Oyası

İnternetten bulduğum şiş üzerinde yapılan zincirli pıtırcık oya modelinin videolu anlatımını sizlere sunmak istedim. Şiş ile yapılan tığ oyalarında ilmeği uzatmak için kullanıldığını artık bilmeyeniz yoktur. Bu tığ oyasında biraz farklı bir amaçla kullanıldığını söylemek isterim. Bu zincirli pıtırcık oyasında uzun ilmekler zincirlerle yapılmış ve son ilmek şişe geçirilerek yuvalar elde edilmiştir. Bu yuvalara da tırabzan üstü pıtırcıklı minik çiçek motifleri işlenmiştir.

Yapılımı kolay tığ oyaları arayışı içerisinde iseniz bu şiş üzerinde zincirli pıtırcık oya modelini sakın es geçmeyin derim. Gerçekten karmaşık motifler içermiyor ve sade bir oya modeli. Sizi zorlayacak tek nokta şiş üzerinde çalışmak olabilir ama o da eliniz alışınca kolay gelecektir.

Şiş Üzerinde Zincirli Pıtırcık Oyası Modeli
Şiş Üzerinde Zincirli Pıtırcık Oyası Modeli

Şiş üzerinde pıtırcık oyasında ilmek edinmek için 2,5 numara bir şiş kullanılmış. Videoda tunus şişi kullanılmış ama siz çıkarmada zorluk yaşamamanız için normal bir şiş kullanın. Bu güzel yazma kenarı oyası topu topu 2 sıradan oluşmaktadır. İlk sırada zincirli çubuklar elde edilmiş ve son ilmek uzatılarak şişe geçirilmiştir. İlk olarak 7 zincir çekilip son ilmek şişe geçirilmiş, ardından aşağıya tığ batısına inmek için de bir 7 zincir daha yapılmıştır. Sonra her yukarı çıkış zincirlerinde son ilmek şişe geçirilmiştir.

Şişle zincirlik pıtırcık oyası yapımının ikinci sırasında pıtırcıklı çiçek motifleri işlenmiştir. Bunun için ilk sırada yapılan zincirli tepelerin yuvaları üçerli gruplar halinde birleştirilerek pimpirikli çiçekler yapılmıştır.

Şiş Üzerinde Zincirli Pıtırcık Oyası Yapım Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı