Şiş Örgü Yazlık Askılı Bluz

Şiş Örgü Yazlık Askılı Bluz
Şiş Örgü Yazlık Askılı Bluz

Yazlık giyimler için son derece harika bir giyim olan şiş örgü askılı bluz için bu şiş örgü yazımızda sizlere kendinize özel yazlık bluz yapımını anlattık. Bu çalışmada biz şiş örgü yazlık askılı için bambu iplik kullanıp yaptık.

Bambu iplik kesinlikle yumuşak ve hafif bir iplik türüdür. Aynı zamanda bu çalışma için örgü ipleri de kullanılabilir. Bu gayet şık gösterecektir kesinlikle. Bu çalışma sayesinde sevdiklerinize çok özel bir yazlık buluz örebilirsiniz.

Malzemeler:

  • Goblen iğne
  • S mm şiş
  • Pambu iplik
  • Makas

Bu örgü türünde dilerseniz misinalı şiş kullanabilirsiniz. Böylelikle örgü örmek size de hiç alışmamış bile olansız harika ve kolay gelecektir. Bu çalışmada uzun şiş kullanırsa sanki takılacakmış hissi vereceğinden kullanmamaya özen gösterebiliriz. Bu çalışmanın oluşması için temel olarak iki kare örgü örmeliyiz.

Bu işlemden sonra onları kenar kısımlarından direkt olarak birleştirmeliyiz. Sonrasında ise ilmek sayılarını ayarlayıp bedeninize göre rahatça örebilirsiniz. Şişimizle belirtilen ilmekleri attıktan sonra bir ilmez düz olacak bir ilmek ise ters olarak örülmelidir. Sonraki turda ise göründüğü gibi örülmelidir.

9 sıra olacak şekilde lastik örülmelidir. 1 ilmekte düz şekilde, bir ilmekte ise ters olacak şekilde. Evet lastik kısmı bince omuz hizasına kadar bir sıra düz örgü bir sıra ise ters örgü örülmelidir. Sırada ise üst nervür kısmı var. Bunun için yine bir tur kadar bir sıra düz örülmelidir 2. tur için ise arka sırada bir kez ilmek örülmelidir.

Sonrasında ise sıra sonuna kadar şişinize bir kez ip dolayarak iki ilmeği birlikte örmelisiniz sıra sonuna kadar gelecek şekilde. 3. turda düz örgü olarak örmeye devam etmelisiniz. 4. tura gelince iki ilmek düz olacak şekilde örülmelidir. Son kısımda bir ilmek kalana dek şişe bir kez ip dolayıp iki ilmek birlikte düz şekilde devam edilir. Son ilmeği de düz olarak örüyoruz.

İstediğiniz boyuta ulaşana kadar dört turu tekrar etmelisiniz. Sonrasında aynı şekilde bir parça daha örmelisiniz. İki parçayı bir araya getirerek kenar kısımlarını da örüp ters taraftan birleştirmeliyiz. Birleştirme işlemini ise kol kenarına kadar yapmalısınız. Sonrasında ise üst omuz kısmını direkt şekilde birleştirmelisiniz.

sis-orgu-yazlik-askili-bluz (2)
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı