Şiş İle Kastırmalı Bere Yapımı

Şiş İle Kastırmalı Bere Modeli
Şiş İle Kastırmalı Bere Modeli

Şimdi de bere modeli isteyenler için 3-4 yaş grubundaki çocuklara göre örülen kastırmalı bere modeli yapılışını sunalım. Hiç modası geçmeyen ve çokça istek alan bir bere modelidir. Gerekli artırmalar ile yetişkinler için de örülebilir.

Orta kalınlıkta Ören Bayan Sweet Baby Batik bir iplik ile örülmüştür. Yine tek renkle de örülebilir. Şiş ile örülen bir beredir ve 3 numara kullanılmıştır. Aynı kastırma yöntemi ile örülen ceketi de mevcuttur. Eğer ceketi ile birlikte örüp bir takım oluşturmak istiyorsanız kastırmalı bebek ceketi yazımıza da bakmalısınız.

Şiş İle Kastırmalı Bere Örneği
Şiş İle Kastırmalı Bere Örneği

Kastırmalı Bere Modeli Nasıl Örülür?

110 ilmek ile berenin altından lastik kısmı ile başlanmıştır. Lastik 2 ters 2 düz şeklinde yapılmıştır. Sonra önden ters arkadan düz olacak şekilde 2 sıra gidilmiş, ardından da 12 sıra önden düz arkadan ters örülmüştür. İki sıra önden ters olacak şekilde örerken alttaki tersten ilmek alıp ikisi bir örülerek kastırmalı desenler elde edilmiştir. Sadece alttan değil aralardan da ilmek alınarak da kasma işlemi uygulanmıştır.

4 sıra kastırma olacak şekilde düz bir parça elde edilene kadar aynı işlemler tekrarlanmıştır. Son sırada kesme işlemi yapılarak kastırmalı berenin üst tarafı dikilerek toplanmıştır. Sonrasında üstüne bir popon dikilmiş ve kastırmalı bere örneği bitirilmiştir.

Kaynak: https://youtu.be/2NvppBxUt2g (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı