Şiş İle Kastırmalı Bebek Ceketi Yapımı

Kastırmalı Bebek Ceketi
Kastırmalı Bebek Ceketi

Çocukların ve bebeklerin üzerinde çok şık ve güzel duran bir bebek örgü çalışmasından bahsedeceğiz. Adına kastırmalı bebek ceketi denilen bu modeli eminiz ki herkes örmek isteyecektir. Çünkü hanımlar arasında oldukça istek alan bir örgü modelidir. Nasıl yapıldığını merak edenler Ören Hanım’ın videosu sayesinde öğrenmiş olacaklar.

İki ile üç buçuk yaş aralığı çocukların giyebileceği bir bebek ceketidir. Örülecek rengine bağlı olarak hem erkek hem de kız çocuklar için de uygundur.

Kolsuz örüp kastırmalı bebek yeleği yapmak isteyenler için vidodaki kol kesim aşaması kısmında gerekli bilgiler verilmiştir. Yine aynı videoda daha büyük yaştaki çocuklar için ceketin nasıl büyütüleceği ile ilgili püf noktalar da bulunmaktadır. Eğer aynı modelin beresini de yapıp bir takım oluşturmak istiyorsanız kastırmalı bere yapımı yazımıza bakmalısınız.

Kastırmalı Bebek Ceketi Yapımı
Kastırmalı Bebek Ceketi Yapımı

Kastırmalı Bebek Ceketi Nasıl Örülür?

Orta kalınlıktaki 2 yumak bebe yünü ile 3 numara şiş kullanılarak örülmüştür. Tek renkle örülen bir şiş işi bebek ceket örneğidir. Şişe 88 ilmek atılarak yaka kısmından yapımına başlanmıştır.  Yaka kısmı omuzlar ile birlikte hem önden ve hem de arkadan düz haroşa ile örülmüştür. Model kastırmalı bir model olduğu için çok fazla ilmekle örülmüştür. Model kısmının yapımında bu fazla ilmekler toplanacağı için fazla sayıda olması gereklidir.

Kastırmalı bebek ceketinin robası örüldükten sonra ön, arka ve kollar için ayrımlar yapılmıştır. İlk önce kollar kastırmalı örnekler ile örülmüştür. Ondan sonra gövdesinin örülmesine geçilmiştir. Her iki ön ve arka kısım için de kastırmalı modeller ile örme işlemi gerçekleştirilmiştir. Lastikleri örülüp ilikleri açılıp kastırmalı bebek ceketi yapımı bitirilmiştir.

Detaylı anlatımı için aşağıdaki videolu anlatımına bakmalısınız.

Kaynak: https://youtu.be/jI39OLowwTI (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı