Şiş ile Bambu Örgü Modeli Videolu Anlatım

bambu örgü modeli video
bambu örgü modeli video

Bu yazımızda yine sizler için en güzel ve uygulaması oldukça zahmetsiz bir modelimizin yapılışını anlatacağız. Bambu örgüsü modelleri en kolay uygulanan pratik modellerden birisidir ve her türlü örgü işinde kullanılabilmektedir.

Öncelikle başlangıç olarak 20 ilmek atılmaktadır. Örneğimiz 2 ve katları şeklinde yapılmaktadır.  1 sıra örerek örneğimize devam ediyoruz. Ters sıramızı böylece örmüş oluyoruz. İlk ilmeğimizi alarak ipimizi doluyoruz. 2 tane ilmek örüyoruz. Ardından geriye dönüp doladığımız ilmekten bu 2 ilmeği geçiriyoruz. Tekrar dolayıp, yine 2 ilmek örüyoruz. Yine doladığımız ilmekten sonra ördüğümüz 2 ilmeği geçiriyoruz. Bu sistem örneğimizin temelini oluşturmaktadır.

Daha kolay bir anlatımla bu temeli anlatırsak, ipimizi atıp 2 düzümüzü örüp, attığımız ilmekten bu 2 düzümüzü geçiriyoruz. İpimizi ön tarafa doğru alırken hazır bir şekilde dolanmış olmaktadır ve sonra diğer ilmekleri rahatça bunun içerisinden geçiriyoruz. Ters tarafa geçtiğimizde ise bütün bir sıra boyunca ters olarak örmeye devam ediyoruz. İkinci sıramıza geçiyoruz ve ipimizi öne alınca yine ipi dolanmış oluyor. Yine 2 adet düzümüzü örüp, doladığımız ipimizin içinden bu 2 ilmeği geçiriyoruz. Böylece bambu örgü modeli yapılışının büyük çoğunluğunu tamamlamış oluyoruz. Örneğimizi istediğimiz kadar büyük olarak ayarlamak tamamen bizim isteğimize kalmıştır.

bambu örgü modeli video
bambu örgü modeli video

Örneğimiz son sıramızı da bitirmemizle birlikte oluşuyor ve oldukça hızlı bir biçimde tamamlanıyor. Burada yine elimizin yatkınlığının artması ve yaptığımız pratiklerle beraber daha seri hale gelmemiz biraz zaman alabilmektedir. Aslında çok basit bir şekilde bitirebileceğimiz ve yaparken de bizleri hiç zorlamayacak bir örnektir. Bambu örgü modeli yapılışı resimli anlatım ile de sizlere daha çok yardımcı olabileceğimizi düşünüyoruz. Zaman içerisinde sizde hem araştırıp, hem de deneyerek bu model ile birlikte diğer modelleri bir arada kullanabilmeyi öğrenebilir ve ardından oldukça yaratıcı ve yenilikçi el işi ürünleri ortaya koyabilirsiniz. Birdenbire çok hızlı bir biçimde bu örnekleri başlayıp, bitirmek mümkün değildir. Ancak düzenli bir çalışmayla, aslında kolay ve gayet basit gelmeye başladığını da göreceksiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı