Şirin Hareketli Kağıttan Civciv Yapımı

Kağıttan Civciv

Kağıttan Civciv

Evimizdeki boş zamanlarımızı değerlendirmek için çeşitli hobiler ediniriz. Bu hobiler ile birlikte hem yaratıcılığımız gelişir hem de zamanımızı daha eğlenceli hale getirebiliriz. İşte bu hobilerden bu kez sizlere kağıt katlama sanatını kullanarak yapılabilecek bir uygulamadan bahsedeceğiz. Hareket edebilen kağıttan civciv yapımı projesi sizin için oldukça güzel bir uygulama olacak. Yapımı oldukça basit ve eğlenceli olacağını söyleyebilirim. Hatta bu uygulamayı çocuğunuz ile birlikte yaparak hem onunla eğlenceli bir vakit geçirebilirsiniz hem de gelişiminde faydalı olabilirsiniz.Bu uygulama evde boş zamanları değerlendirme haricinde okul öncesi etkinlik amacıyla da okulda çocuklara yaptırılabilir.

Kağıttan Civciv Yapımı İçin Malzemeler :

  • İstediğiniz renklerde el işi kağıtları
  • Keçeli kalem
  • Yapıştırıcı
  • Makas

Hareketli Civciv Yapılışı :

Kağıttan Civciv Yapımı

Kağıttan Civciv Yapımı

Öncelikle pembe renkli kağıttan iki adet kare, sarı renkli kağıttan bir adet büyük daire ve açık mavi renkli kağıttan iki küçük daire kesip hazırlıyoruz. İki kare kağıdı videodaki gibi katlayıp yapıştırıyoruz. Bunlar civcivin gagasını oluşturacak. İki küçük daireye civcivin gözlerini çiziyoruz. Gagaların arka uçlarını kesip hem düzleşmesini sağlıyoruz hem de kestiğimiz parçayı iki gagayı birleştirmek için kullanıyoruz. Civcivin kafasını oluşturacak olan sarı daireyi gagaya yapıştırıyoruz. Gözleri civcivin kafası üzerine uygun bir yere yapıştırıp hareketli kağıttan civciv yapımı işlemini sonlandırmış oluyoruz. Yapacak olanlara şimdiden iyi eğlenceler diliyorum.

Yapım Videosu :

Bir önceki yazımız olan Şık Hediye Paketleri Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde hediye paketi, hediye paketi yapımı ve özel hediye paketi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir