Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Sıralı Tığ Oyası Yapımı
Sıralı Tığ Oyası Yapımı

Yapımı kolay ve iki sıradan oluşan yeni sıralı tığ oyası yapımı hakkında bilgiler sunacağım. Yine bu yeni sıralı tığ oyasının yapımını anlatan videosunu da aşağıda paylaşacağım. Tek renk oya ipi ile bu yapımı basit kolay tığ oyasını çok beğeneceğinizi umuyorum.

Yeni sıralı tığ oyasında ilk sıra oyanın hemen hemen tamamını kapsayacak şekildedir. Oyanın tepesinde görülen pimpiriklere kadar yapılan işlemler ilk sırayı oluşturmaktadır. İlk sırada olduğu gibi ikinci sırada da iki motif arası bağlantılar yapılan örümceklerle sağlanmaktadır.

Yeni sıralı tığ oya modeli
Yeni sıralı tığ oya modeli

Yeni bir sıralı oya modeli olan bu oya örneğinin ilk sırasına örümcek çekerek başlanmaktadır. Devamında sık iğne-zincir şeklinde bir döngü bizi karşılamaktadır. Bu döngüde sık iğneler çekilen zincirlere doldurulmaktadır. Bu şekilde iki zincirli sık iğneli motif oluşturulduktan sonra zincirlerle yukarı çıkılmış ve tepedeki 4 gözlü yuvalar elde edilmiştir. Bu yuvalarla birlikte altta oluşan motif devamında gelen tığ batısına kapatılmıştır. Diğer motifle arasındaki bağlantı da iki örümcek çekip dördüncü tığ batısına kapatılarak sağlanmıştır.

Bu yapımı kolay sıralı tığ oyasının ikinci sırasında ilk sırada oluşan dörtlü yuvaya pimpirikler yapılmıştır. Her yuvaya 1 pimpirik denk gelecek şekilde toplamda 4 pimpirik elde edilmiştir. Devamında gelecek olan pimpiriklerin yuvalarına geçişi de yine örümcekler çekilerek yapılmıştır. İlk pimpiriklerin bitiminde 1 örümcek çekilip bir alttaki iki örümceğin ortasına kapatılmıştır. Ardından bu noktada 1 örümcek daha çekilip sıradaki dörtlü yuvanın ilkine kapatılarak geçiş sağlanmıştır.

Yeni Yapımı Kolay Sıralı Tığ Oyası Modeli Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı