Sıralı Menekşeler Tığ Oyası Yapımı

Sıralı Menekşeler Tığ Oyası Yapımı
Sıralı Menekşeler Tığ Oyası Yapımı

Sıra sıra dizilmiş adeta menekşeleri andıran bu güzel tığ oyasının yapımını öğrenmek isteyenler için harika bir video paylaşıyorum. Videolu anlatımını izlediğinizde yapımının çok kolay olduğunu göreceksiniz. Sizi fazla uğraştırmayacak olan bu yeni tığ oyası modelini ben de bu yazımdan sonra işlemeyi sabırsızlıkla bekliyorum.

Sıralı bir model olan menekşe tığ oyası 2 sıradan oluşmaktadır ve iki farklı renkte oya ipi kullanılmıştır. Birinci sırasında menekşenin 5 adet mor yaprağı yapılmıştır. Yaprakların yapımına örümcekle başlanmış ve örümcekle bitirilmiştir. Yaprakların her biri 3 tırabzandan oluşturulmuştur.

Sıralı Menekşe Tığ Oyası
Sıralı Menekşe Tığ Oyası

Menekşe tığ oyası modelinin ikinci sırasında ise sarı renkli ipe geçilmiştir. Birinci sıradaki menekşe yapraklarının ilk örümceği ile son örümceğinin iki kanadına 10 tane sık iğne yapılmıştır. Her bir mor yaprak arasına da 2 zincir çekip sık iğne ile kapatarak tomurcuklar oluşturulmuştur.

Menekşe motifli yapımı kolay tığ oyasını daha iyi anlayıp öğrenmek istiyorsanız hemen aşağıda paylaştığım anlatımlı videosundan yararlanabilirsiniz.

Sıralı Menekşe Tığ Oyası Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı