Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Sıralı Kolay Tığ Oyası Yapımı

Sıralı Kolay Tığ Oyası Yapımı

Kolay Sıralı Oya Modeli
Kolay Sıralı Oya Modeli

Yapımı kolay oya modellerinden birinin daha nasıl yapıldığını inceleyeceğiz. Bu yeni kolay tığ oyası modeli yapımı basit ama bittiğinde de yazmalarınızı çok güzel bir şekilde süsleyecek güzelliktedir. İki renk ve iki sıradan oluşan bu yazma kenarı modelini severek ve zevk alarak eminim ki sizler de yapacaksınız.

Videolu anlatımı da bulunan yeni sıralı tığ oyası mavi ve beyaz renkler ile yapılmıştır. Tırabzan tekniğinin ağırlıkla kullanıldığı yapılışı basit tığ oyası örneklerindendir.

Tığ İşi Kolay Sıralı Oya Modeli Yapılışı

Kolay sıralı tığ oyasının ilk sırasında tırabzanlardan oluşan iki yaprak gözümüze çarpmaktadır. İki yaprak motifi arasına da iki zincir çekip kapatılarak bir çalışma yapılmıştır. Yapraklar 7 adet çekilen zincirle oluşturulan yuva içine yapılmışlardır. Çekilen tırabzanların son ilmekleri tığda bırakılıp sonradan toplanması ile yapraklar oluşturulmuştur. İlk yaprak tamamlandıktan sonra diğerine geçiş için aynı boyda 3 adet örümcek çekilmiştir.

Sıralı Kolay Tığ Oyası
Sıralı Kolay Tığ Oyası

Sıralı kolay tığ oyası örneğinin ikinci sırasına renkli ipin ilk örümceğin iki kanadına sabitlenmesi ile başlanmıştır. Bir alt sıradaki her örümceğin iki kanadına 3 zincirle başlayıp biten 5 adet tırabzandan oluşan toplamda 3 tane yaprak çalışılmıştır. Başlangıç bitişi örümcek çekerek gerçekleştirilmiş olup örümcekler ikili yapraklar arasına kapatılmıştır.

Anlatımlı Sıralı Kolay Tığ Oyası Videosu

Kolay oya modelleri hem vakit almayan hem de sıkılmadan zevkle çalışabileceğiniz oyalardır. Bu konuda Oya ve Dantel Dünyası kanalının çalışması da buna bir örnektir. Bu örnek oya modelinin videolu anlatımına da aşağıdaki videosundan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/acntnAZFVSM (Oya ve Dantel Dünyası)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here