Sıralı Kesme Şekeri Örgü Modeli Yapımı

Sıralı Kesme Şekeri Örgü Modeli Yapımı
Sıralı Kesme Şekeri Örgü Modeli Yapımı

Yapımı oldukça basit ve kolay bir örgü modeli olan sıralı kesme şekeri örneğinin anlatıldığı videoyu mutlaka izlemelisiniz. Özellikle örgü çalışmalarına yeni başladıysanız ve kendinizi geliştirmek istiyorsanız bu örgü eğitim videosunu sakın kaçırmayın. Bu modeli kız çocuklarında olduğu gibi erkek çocukları için hazırlamış olduğunuz örgü projelerinizde de kullanabilirsiniz. Yine yelek, hırka, battaniye çalışmalarınız için tercih edebileceğiniz bir örgü modelidir.

Bu yeni örgü modeli toplamda 4 sıradan meydana gelmektedir. Yapacağınız çalışmanın uzunluğuna göre bu 4 sıra tekrar edilmektedir.

Sıralı Kesme Şekeri Örgü Modeli
Sıralı Kesme Şekeri Örgü Modeli

Örülmesi kolay sıralı kesme şekeri örgü modeli ilk sırası 1 düz 4 ters şeklinde örülmektedir. İkinci sırası olan arka yüze geçildiğinde ise 1 ters 4 düz şeklinde örülmektedir. Üçüncü sırada ön yüze geçilmiş ve bu sıradaki 1 düz ilmekler bir alt sıradan ilmek alıp düz ilmek boşa çıkarılarak örülmektedir. Onun haricindeki 4 ters ilmekler ise sırası ile 1 ters, 2 düz, 1 ters şeklinde örülmektedir. Dördüncü ve son sırada arka yüze dönülmekte ve ilmekleri görülen şekilde örülmektedir. Tersler ters, düzler ise düz örülmektedir.

Sıralı Kesme Şekeri Örgü Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı