Simli Tığ İşi Yelek Yapımı

Simli Tığ İşi Yelek Yapımı
Simli Tığ İşi Yelek Yapımı

Bu videoda sizlere tığ ile yapılan gelinlik ve çeyizlik simli yelek yapımı anlatılmıştır. Yapımı bizlere 3 ayrı videoda aktarılmıştır. O yüzden bu videoların hepsini dikkatli bir şekilde izlemelisiniz. İlk videoda bayan örgü yeleğin başlangıç aşamaları ve kurulumundan bahsedilmiştir. İkinci videoda yeleğin kol kesiminden, 3. videoda ise oya yapımı anlatılmıştır.

Simli yelek modeli tığ işi yelek modelidir ve 2 numara tığ ile simli Angora ip kullanılmıştır. Yelek 38-40 beden hanımlar için parçalı bir şekilde örülmüştür. Ön yüz için iki parça, arka yüz içinse tek bir parçadan oluşmaktadır. Yeleğin kenarlarında lastik olarak tırabzanlar kullanılmıştır. Başlangıç aşaması da zaten burasıdır. Ardından çapraz bir şekilde ilerleyen yeleğin motifine geçilmiştir.

Simli Tığ İşi Yelek Modeli
Simli Tığ İşi Yelek Modeli

Yapımı kolay simli tığ işi yelek modelinin arka parçasında bu büyüklükte bir yelek için 20 tane örnek yapılmıştır. Siz örmek istediğiniz bedene göre sayıyı artırıp azaltmalısınız.  Ön için örülen iki ayrı parçada ise 11’er adet örnek örülmüştür. Ayrıca önlerde 7 adet tırabzandan oluşan kenarlar oluşturulmuştur. Örnekler 3 tırabzanın aynı yere batarak örülmesinden meydana gelmiştir. Örnekler arasındaki geçişlerde örümcek çekerek sağlanmıştır.

İşte simli tığ işi bayan yeleği yapımını bu aşağıda sunduğu 3 videoda detaylı bir şekilde bulacaksınız.

Simli Tığ İşi Yelek Yapılışı

Su Damlası Gelin Yeleği Lastik Yapılışı

Simli Yeleğin Oya Yapılışı

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı