Ana sayfa Dekorasyon Simli Küçük Süs Eşyası Yapımı

Simli Küçük Süs Eşyası Yapımı

14
0
PAYLAŞ
simli dekoratif süsler
simli dekoratif süsler

Bu projemde sizlere simli şu her çocuğun ve genç kızın bayıldığı küçük süs eşyasını yapmak istedim. İnternette araştırıp sizlere özel harika çalışmaları bulması ve keşfetmesi her zaman hoşuma gidiyor. Kendin yap projelerinde zamanın nasıl akıp geçtiğini fark edemeyeceğinizi söyleyebilirim. Ana resimde ne yapacağımızı keşfettiğinizi umuyorum. Zaten resmini görünce rahatlıkla ne olduğunu hatırlayacaksınız. Genelde oyuncak satan ya da süs eşyası satan yerlerde karşımıza çıkan simli küçük süs eşyasından söz etmekteyim. Yapılışı kesinlikle basit malzemelerle oluyor ve gayet kolay şekilde yapılıyor. Zorlanmayacağınızı umduğum bu şahane projemi hemen yapmaya başlayalım isterseniz.

Öncelikle malzeme kısmına geçmek istiyorum. Malzemeler arasında baktığınızda simler yani sim süsleri gerekmektedir. Cam kavanoz, su, küçük bir süs eşyası boyu 5 santim kadar olabilecek ve ya resimde gördüğünüz türde bir süs eşyası olabilir. Bunu bulduktan sonra hemen birinci resimden işlemlere başlayabilirsiniz. Birinci resimde bayanın önünde boş bir kavanoz bu süs eşyasını koyacak kadar olsa yeterli, birde kapağı yer alıyor. Hatta bu kavanoz için sarelle yenilen kavanozlardan diyebilirim. İkinci resimde küçük süs eşyasını tutkallamaktadır. Burada tutkal olarak sağlamlık açısından ve su düşünüldüğünde, silikon kullanmak doğru olacaktır. Üçüncü resimde küçük süs eşyamız kavanozu kapatınca baş aşağı bakacak şekilde tutkallanıyor. Devamında ise ister birkaç tane yapabileceğiniz dört adet örnek gösterilmiş.

simli küçük süs eşyası yapımı

simli küçük süs eşyaları yapmak

Kavanoz ve sim kullanarak süs yapma

simli süs eşyası nasıl yapılır

Kavanozdan simli küçük süs eşyası yapımı

Altıncı resimde ise kavanoza resimde görüldüğü üzere ağzına kadar su doldurmalısınız. Sonrasında simli oluşturduğunuz güzel görsel görünsün diye yapılmış malzemeyi bu su dolu kavanoza döküyoruz. Onuncu resimde baş aşağı tutkalladığımız küçük süs eşyasını yani kapağı kapatıyoruz. Daha sonra biraz çalkaladıktan sonra tıpkı o süs eşyası satan dükkanlarda gördüğünüz türdeki eşyalara benzer nitelikte bir ürün elde etmiş olacaksınız. Yapımı kesinlikle kolay olan simli süs eşyasını yapmak size de kolay gelecektir. Ben denedim hatta birkaç tane yaparak evdeki odaların bazılarına süs olarak koydum. Evlere gayet şık şekilde yakışan bu süs eşyasını ticarete dönüştürmek bile mümkün olabilir. Tabi belli kıstaslarla bunu yapmakta fayda olacaktır. Herkese şimdiden simli küçük süs eşyası yapımında kolay gelsin diyorum.

sim ve kavanoz ile süs eşyası yapımı

simli kavanoz süs eşyası

simli küçük kavanozdan süs

simli kavanozdan süs eşyası yapımı

simli dekoratif kavanoz süs yapımı

simli dekoratif süsler

simli küçük süs eşyası

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here