Ana Sayfa Kendin Yap Projeleri Sim Süslemeli Parıltılı Yüzük Yapımı

Sim Süslemeli Parıltılı Yüzük Yapımı

simli parıltılı yüzük
simli parıltılı yüzük

Takı tasarımlarımıza bugün bir yenisini daha ekliyoruz. Bu seferki projemiz biraz daha farklı bir proje olacak. Taşı olmayan boş yüzük metallerini kullanıp kendi süslü taşımızı kendimiz yapacağız. Bir nevi parıltılı yüzük yapımı uygulaması olacak. Çok basit malzemelerle değme takı tasarımcıları bile kıskandıracak bir yüzük yapımını anlatacağım sizlere. Evinizde hobi mağazalarından kolaylıkla temin edebileceğiniz bu tarz malzemelerle harika işler çıkarabilirsiniz. El becerinizi geliştirecek size bir ev hobisi meşgalesi oluşturacak bu kendin yap projeleri ile aile bütçenize de katkıda bulunabileceksiniz.

Sim Süslemeli Parıltılı Yüzük İçin Malzemelerimiz

Sim süslemeli parıltılı yüzük için yapım aşamalarına geçmeden önce malzemelerimiz neler olacak onlardan bahsedelim. İki adet taş yuvası boş yüzük metalleri, reçineli parlak vernik, yüzük yastığı ya da sünger, kürdan ya da uzun ince bir çubuk, kağıt bardak, iki farklı renkte toz simler parıltılı yüzük yapımı için kullanacağımız malzemelerimiz olacak. Bu malzemelerden bazılarını hobi mağazalarından bulabileceğiniz gibi boş taşlı yüzüğü ve yüzük yastığını ise bir kuyumcudan ya da Çin alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

Sim Süslemeli Parıltılı Yüzük Yapımı

Boş yüzüğümüzü daha rahat ve stabil çalışabilmek için yüzük yastığına ya da sünger üzerine yerleştiriyoruz. Kağıt bardağımızın üst tarafından yarısından biraz daha fazla kesiyoruz. Bu hazırlayacağımız karışımda bize kolaylık sağlayacak. Hazırladığımız kap içerisine yarım çay kaşığı sim döküyoruz. Amacımız Druzy bir görüntü elde etmek. Bunun için çeyrek çay kaşığı reçineli vernik ekliyoruz. Siz yüzüğünüzün daha parıltılı olmasını istiyorsanız daha az tutkal daha fazla sim kullanmalısınız. Tüm sim ve reçineli verniği iyice harmanlanana kadar kürdan ile bardak içinde karıştırıyoruz. Eğer karışımınız çok akışkan değilse sakın üzülmeyin,  çünkü zaten biraz sert olması gerekiyor. Parıltılı yüzük yapımı projemizin artık sonuna geldik. Yine kürdanımızı kullanarak hazırladığımız reçineli sim karışımımızı boş yüzüğümüzün yuvasına dikkatlice bir şekilde yerleştiriyoruz. Yerleştirirken yüzüğün boş yuvasının orta kısmından başlayıp daireler çizerek devam etmelisiniz. Sonrasında karışımımızı korumaya bırakıyoruz. Bu uygulamada iki renkli sim kullanılmış. Biri altın diğeri de gümüş renginde. Siz de farklı renkteki simler ya da kristal boncuklarla daha güzellerini yapabilirsiniz.

simli parıltılı yüzük nasıl yapılır

simli parıltılı yüzük yapımı

simli parıltılı yüzük kendin yap

parıltılı yüzük yapımı anlatımlı

evde yüzük tasarla

simli parıltılı yüzük

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here