Sim Süslemeli Parıltılı Yüzük Yapımı

simli parıltılı yüzük
simli parıltılı yüzük

Takı tasarımlarımıza bugün bir yenisini daha ekliyoruz. Bu seferki projemiz biraz daha farklı bir proje olacak. Taşı olmayan boş yüzük metallerini kullanıp kendi süslü taşımızı kendimiz yapacağız. Bir nevi parıltılı yüzük yapımı uygulaması olacak. Çok basit malzemelerle değme takı tasarımcıları bile kıskandıracak bir yüzük yapımını anlatacağım sizlere. Evinizde hobi mağazalarından kolaylıkla temin edebileceğiniz bu tarz malzemelerle harika işler çıkarabilirsiniz. El becerinizi geliştirecek size bir ev hobisi meşgalesi oluşturacak bu kendin yap projeleri ile aile bütçenize de katkıda bulunabileceksiniz.

Sim Süslemeli Parıltılı Yüzük İçin Malzemelerimiz

Sim süslemeli parıltılı yüzük için yapım aşamalarına geçmeden önce malzemelerimiz neler olacak onlardan bahsedelim. İki adet taş yuvası boş yüzük metalleri, reçineli parlak vernik, yüzük yastığı ya da sünger, kürdan ya da uzun ince bir çubuk, kağıt bardak, iki farklı renkte toz simler parıltılı yüzük yapımı için kullanacağımız malzemelerimiz olacak. Bu malzemelerden bazılarını hobi mağazalarından bulabileceğiniz gibi boş taşlı yüzüğü ve yüzük yastığını ise bir kuyumcudan ya da Çin alışveriş sitelerinden temin edebilirsiniz.

Sim Süslemeli Parıltılı Yüzük Yapımı

Boş yüzüğümüzü daha rahat ve stabil çalışabilmek için yüzük yastığına ya da sünger üzerine yerleştiriyoruz. Kağıt bardağımızın üst tarafından yarısından biraz daha fazla kesiyoruz. Bu hazırlayacağımız karışımda bize kolaylık sağlayacak. Hazırladığımız kap içerisine yarım çay kaşığı sim döküyoruz. Amacımız Druzy bir görüntü elde etmek. Bunun için çeyrek çay kaşığı reçineli vernik ekliyoruz. Siz yüzüğünüzün daha parıltılı olmasını istiyorsanız daha az tutkal daha fazla sim kullanmalısınız. Tüm sim ve reçineli verniği iyice harmanlanana kadar kürdan ile bardak içinde karıştırıyoruz. Eğer karışımınız çok akışkan değilse sakın üzülmeyin,  çünkü zaten biraz sert olması gerekiyor. Parıltılı yüzük yapımı projemizin artık sonuna geldik. Yine kürdanımızı kullanarak hazırladığımız reçineli sim karışımımızı boş yüzüğümüzün yuvasına dikkatlice bir şekilde yerleştiriyoruz. Yerleştirirken yüzüğün boş yuvasının orta kısmından başlayıp daireler çizerek devam etmelisiniz. Sonrasında karışımımızı korumaya bırakıyoruz. Bu uygulamada iki renkli sim kullanılmış. Biri altın diğeri de gümüş renginde. Siz de farklı renkteki simler ya da kristal boncuklarla daha güzellerini yapabilirsiniz.

simli parıltılı yüzük nasıl yapılır
simli parıltılı yüzük yapımı
simli parıltılı yüzük kendin yap
parıltılı yüzük yapımı anlatımlı
evde yüzük tasarla
simli parıltılı yüzük
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı