Silikondan Makyaj Kutusu Yapalım

silikon makyaj kutusu yapılışı
silikon makyaj kutusu yapılışı

Selam hanımlar; Bugün sizlere yine çok farklı bir kendin yap projesi takdim etmek istedim. Oldukça basit malzemeleri bir araya getiriyoruz ve harika bir makyaj kutusu elde ediyoruz. Silikondan makyaj kutusu yapımı, son derece sıra dışı gelecek ve odanızdaki aynaların önüne çok yakışacaktır. Silikondan yapılma makyaj kutusu, işinizi kolaylaştıracak ve odadaki karışıklığı da önleyecektir. Makyaj malzemelerinin derli toplu şekilde tek bir ortamda olmasını sağlayacak çok özel silikon makyaj kutuları, sizin için de şık olacaktır.

Silikondan Makyaj Kutusu Malzemeleri

Farklı ölçülerde kaplar (silikon makyaj kutunuzun şeklini alacak kaplardır; farklı ebatlarda olabilir), cam bardak, cam çorba kasesi, yapıştırıcı, bardağı temizlemek için losyon, farklı boyutta bir cam bardak daha, süs malzemesi olarak sim, süsleme aşaması için farklı rujlar. Malzemelerin oldukça basit olduğunu fark etmişsinizdir. Bu malzemelerimiz hazırsa, dilerseniz hemen yapıma geçelim. Yapım aşaması kesinlikle karışık değildir. Resimli adımları takip ederek, siz de isteyeceğiniz ebatlardaki cam kaplardan makyaj kutusu elde edebilirsiniz. Yapım aşamasına geçiyoruz ve resimleri dikkatle takip etmenizi istiyorum.

Silikondan Makyaj Kutusu Yapılışı

İlk olarak makyaj kutusunu oluşturacağımız bardağımızı temizlemek için losyon sürünüz. İyice kurulayınca, silikon tabancamızla resimdeki gibi şekil verelim. Resim dört ve beşte silikondan çapraz güzel şekiller verildiğini görüyor olmalısınız. Resim altıda yine şekil vermeye devam ederek, bardağı üst kısmına yakın yerine kadar şekillerle silikon yapmaya devam ediyoruz. Daha sonra silikonun bardak üzerinde kurumasını bekliyoruz. Belli bir süre sonra (birkaç saat kadar diyebiliriz), resim yedideki gibi silikonu bardaktan çıkartacağız. Silikonumuz bardaktan çıkınca elimizde resim sekizdeki gibi bir şekil oluşacaktır.

Silikondan bardak şeklimiz böylelikle hazır hale gelmiş olacaktır. Resim dokuzdaki gibi rujla veya farklı bir boya malzemesiyle, bu silikonu iyice boyuyoruz. Püskürtmeli boya da kullanabilirsiniz. Sonrasında ise resim 10’daki gibi süsleme işlemlerine devam ediyoruz. Resim 11’de ise farklı renkte ve farklı bir kaptan elde edilmiş makyaj kutusunu göreceksiniz. Uzun olmasın diye o kısmı anlatmadım. Sadece aynı işlemleri uygulayıp rengini siyah yaptık. Siyah olanı da, kahverengiye bakar boyamızla süslüyoruz. Resim 13’de makyaj kutumuz hazır hale gelmiş olacaktır. Resim 14’deki gibi siz de makyaj ve makyajlık kalemleri bu şekilde süslü olan kutulara koyabilirsiniz.

Silikondan Makyaj Kutusu Malzemeleri
Silikondan Makyaj Kutusu Nasıl Yapılır
Makyaj Kutusu Yap
Silikondan Makyaj Kutusu Kendin Yap
silikondan makyaj kutusu resimli anlatım
makyaj kutusu resimli anlatım
silikon ile makyaj kutusu yapımı
resimlerle makyaj kutusu yapımı
silikondan makyaj kutusu yapımı
silikondan yapılma makyaj kutusu
silikon yardımı ile makyaj kutusu yapma
kendin yap silikondan makyaj kutusu
kendin yap makyaj kutusu
silikon makyaj kutuları
silikon makyaj kutusu yapılışı
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı