Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Silikondan Makyaj Kutusu Yapalım

Silikondan Makyaj Kutusu Yapalım

73
0
PAYLAŞ
silikon makyaj kutusu yapılışı
silikon makyaj kutusu yapılışı

Selam hanımlar; Bugün sizlere yine çok farklı bir kendin yap projesi takdim etmek istedim. Oldukça basit malzemeleri bir araya getiriyoruz ve harika bir makyaj kutusu elde ediyoruz. Silikondan makyaj kutusu yapımı, son derece sıra dışı gelecek ve odanızdaki aynaların önüne çok yakışacaktır. Silikondan yapılma makyaj kutusu, işinizi kolaylaştıracak ve odadaki karışıklığı da önleyecektir. Makyaj malzemelerinin derli toplu şekilde tek bir ortamda olmasını sağlayacak çok özel silikon makyaj kutuları, sizin için de şık olacaktır.

Silikondan Makyaj Kutusu Malzemeleri

Farklı ölçülerde kaplar (silikon makyaj kutunuzun şeklini alacak kaplardır; farklı ebatlarda olabilir), cam bardak, cam çorba kasesi, yapıştırıcı, bardağı temizlemek için losyon, farklı boyutta bir cam bardak daha, süs malzemesi olarak sim, süsleme aşaması için farklı rujlar. Malzemelerin oldukça basit olduğunu fark etmişsinizdir. Bu malzemelerimiz hazırsa, dilerseniz hemen yapıma geçelim. Yapım aşaması kesinlikle karışık değildir. Resimli adımları takip ederek, siz de isteyeceğiniz ebatlardaki cam kaplardan makyaj kutusu elde edebilirsiniz. Yapım aşamasına geçiyoruz ve resimleri dikkatle takip etmenizi istiyorum.

Silikondan Makyaj Kutusu Yapılışı

İlk olarak makyaj kutusunu oluşturacağımız bardağımızı temizlemek için losyon sürünüz. İyice kurulayınca, silikon tabancamızla resimdeki gibi şekil verelim. Resim dört ve beşte silikondan çapraz güzel şekiller verildiğini görüyor olmalısınız. Resim altıda yine şekil vermeye devam ederek, bardağı üst kısmına yakın yerine kadar şekillerle silikon yapmaya devam ediyoruz. Daha sonra silikonun bardak üzerinde kurumasını bekliyoruz. Belli bir süre sonra (birkaç saat kadar diyebiliriz), resim yedideki gibi silikonu bardaktan çıkartacağız. Silikonumuz bardaktan çıkınca elimizde resim sekizdeki gibi bir şekil oluşacaktır. Silikondan bardak şeklimiz böylelikle hazır hale gelmiş olacaktır. Resim dokuzdaki gibi rujla veya farklı bir boya malzemesiyle, bu silikonu iyice boyuyoruz. Püskürtmeli boya da kullanabilirsiniz. Sonrasında ise resim 10’daki gibi süsleme işlemlerine devam ediyoruz. Resim 11’de ise farklı renkte ve farklı bir kaptan elde edilmiş makyaj kutusunu göreceksiniz. Uzun olmasın diye o kısmı anlatmadım. Sadece aynı işlemleri uygulayıp rengini siyah yaptık. Siyah olanı da, kahverengiye bakar boyamızla süslüyoruz. Resim 13’de makyaj kutumuz hazır hale gelmiş olacaktır. Resim 14’deki gibi siz de makyaj ve makyajlık kalemleri bu şekilde süslü olan kutulara koyabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here