Silikon Telefon Kılıfını Kendin Yap

Silikon Telefon Kılıfı
Silikon Telefon Kılıfı

Diğerlerine göre biraz daha değişik bir yapım tarzı olan bu çalışmada cep telefonu kılıfını kendisi yapmak isteyen kişilere yönelik olarak tasarladık. Evde silikondan telefon kılıfı yapımı projesinin malzemeleri de oldukça basit malzemelerdir. Bu malzemelerle evde kolayca hazırlayabileceğiniz bir çalışma türü olan silikondan cep telefonu kılıfı yapma projesini tamamlayınca sizde çok sevineceksiniz. Şimdi öncelikle malzemelerini sizlere sıralayalım ve daha sonra yapım aşamasına geçelim.

Malzemeler:

  • 30 gram silikon (sista marka ya da benzerleri)
  • Süslemesi için akrilik türü boya
  • 50 gram kadar mısır nişastası

Yapılışı: Bu çalışmada projeyi tamamlamak için ölçülere mutlaka sadık kalmamız gereklidir. Ölçülere uyulmadığında doğru bir şekil almayacak ve istenen şekilde çalışmanız tamamlanmayacaktır. Öncelikle beş litre kadar su bidonunu kesmeli ve onu çalışma kabımız yapmalıyız. Yani derin bir kap seçebiliriz.

Bu kap içerisine karışım için 50 gram kadar olan mısır nişastasıyla silikonu dökerek yoğurmaya başlayınız. Yumuşak ve yapışkanımsı bir hamur elde edene kadar yoğurmaya sürekli devam ediniz. Hamuru şişe ya da merdane yardımıyla şekillendirip açınız. Açma işlemini yaparken telefonu kaplayacak büyüklükte olmasına özen gösteriniz.

İşlemlerin devamında telefonunuzu streç tarzı film yardımıyla kaplayınız. Telefonu hamurun ortasına gelecek şekilde kalıbını çıkartınız. Sonrasında ise düzgün şekilde telefonu kaplama işlemini tamamladıktan sonra üç saat kadar kurumaya bırakmalısınız. Hatta bir gece kurumaya bırakmanız daha iyi olacaktır. Ama telefondan fazla uzak kalamıyorsanız kuruması için en az 3 saat yeterli olacaktır.

Kuruma işlemi tamamlanınca telefon kılıfı hazır olmuş olacak fakat kamera ve tuşların olduğu yerleri işaretlemeli ve maket bıçağı ile açmalıyız. Son işlemde ise telefon kılıfını dilerseniz değişik şekillerde süsleyebilirsiniz. Akrilik boya yardımıyla kılıfı boyayarak kuruyunca vernikle sabitleyebilirsiniz. Böylece telefon kılıfınız kullanıma hazır hale gelecektir.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı