Şık Ve Kullanışlı Sepet Yapımı

birit ipi ile sepet yapımı
birit ipi ile sepet yapımı

Özellikleri itibari ile ihtiyacınız olan birçok ürünü kendiniz de yapabilirsiniz. Özellikle sitemizde karşınıza çıkacak olan kendin yap projeleri başarılı bir şekilde uygulandığında, harika sonuçları hızlı ve zevkli bir şekilde almanızı sağlayacaktır. Bu neden ile sizlere de özel, farklı ve ilginizi çekecek projeleri derlemek için özen göstermekteyiz. Bu projemizde sizlere hoş, kullanışlı bir sepet yapımı anlatmak istedik. Oldukça kolay bir o kadarda kullanışlı olan bu sepet ile sizler de harika sonuçları hızlı şekilde elde edebilirsiniz. Ön dikiş bilgisine sahip ve dikiş makinesi kullanabiliyorsanız bu inanılmaz kendin yap projesini çok seveceksiniz.

Gerekli malzemelerimize bir göz atalım.

sepet yapımı anlatımlı

Resimde de gördüğünüz gibi renkli dikiş ipleri ve bir birit ipi işlem için gerekli olan malzemelerimiz. Bu malzemeleri hobi dükkanlarında ya da ipçilerde de rahatlıkla bulabilirsiniz. Şimdi işlem aşamalarına gelin birlikte bakalım.

dikiş ile sepet yapımı

Resimde görüldüğü gibi ipimizi elimize alıp, yaklaşık 20 cm eninde olan kısımdan geri doğru kıvırıyoruz. İlk aşama olarak sepet yapımı işleminde taban kısmını yapacağız. Şimdi işlemleri resimli anlatımlardan dikkatlice takip edin.

sepet yapım aşamaları

Dikiş makinenizin zikzak ayarına gelin. Uygun olan makine ayağını takın. Kıvırdığınız kısım ile ana ipinizi aralarında boşluk kalmayacak şekilde birbirlerine yanaştırarak zikzak dikiş ile sonuna kadar dikin. Aslında tüm işlemler bu kolay işlem ile devam edecek. Bu neden ile bu işlemin de düzgün olmasına dikkat edin.

sepet yapımı kendin yap

Kıvırdığınız parçanın sonuna gelince, yukarıda ki resimde görüldüğü gibi dönüş yapın. Bu aşamada taban yani sepetin altı olduğu için yayvan olmasına dikkat edin ve dönüşlerde ona göre bolluk bırakın.

sepet yap

Aynı şekilde artık oval bir şekil almaya başlayan ipimizi dönerek dikmeye devam ediyoruz. Bu işlem istediğiniz ölçülere gelinceye kadar devam edeceksiniz.

kendin yap sepet
sepet yapımı projesi

Harika bir görüntü elde etmeye başladığınızı göreceksiniz. Ve bu işlem size inanılmaz fikirler verecek. Kullandığınız ipin özelliğine bağlı bir şekilde yasılarak düz ve özel bir görünüm elde edeceksiniz.

sepet yapımı resimli anlatım

Şimdi işlemde yan kısımlara doğru geçerken, makine ipinizi değiştirin ve renkli ipler ile işleme devam edin.

kullanışlı sepet yapımı

Dakikalar içinde yapabileceğiniz sepet yapımı projemiz artık şekil almaya başladı. Bu ölçülere geldiğinde sizler de bırakabilir, ekmek sepeti olara da bu özel ürünü kullanabilirsiniz.

ipten sepet yapımı resimli anlatım

Sapları yapmak için bir alan belirleyin ve bu alanda ekleme işlemini yapmayın. Bir üst sırada yine işleme devam edin. Yeterli kalınlığa ulaştığında işlemi sonlandırın.

ipten sepet yapımı
birit ipi ile sepet resimli anlatım

Derinliğini, sapı, genişliği doğru şekle geldiğinde artık dikişi sonlandırabilirsiniz.

birit ipi ile sepet
birit ipi ile sepet yapımı

Harika, şık ve çok kullanışlı bu sepeti sizler de çok seveceksiniz. Harika püsküller ile süsleyerek daha güzel bir sonuç alabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı