Ana sayfa El İşi Oya Dantel Modelleri Sık İğneli Örgü Modeli Yapımı

Sık İğneli Örgü Modeli Yapımı

8
0
PAYLAŞ
sık iğneli örgü modeli
sık iğneli örgü modeli

El işi dediğimizde aklımıza hep tığ ve şiş ile yapılan işler gelir. Özel konsept olarak bugün hala hayatımızda olan bu teknikler, harika sonuçları aktif olarak alabilmenizi de sağlayacaktır. Sizler için sunulan, değişik modelleri derleyerek, aradığınız yahut ihtiyacınız olan modelleri yapabilme olanağını sitemizde sunuyoruz. Bu şekilde yeni moda örgü modelleri ve daha fazla içerik için sitemizi inceleyebilirsiniz. Örgü modelleri içinde dikkat çeken motifler, farklı üretimler için en doğru biçimde yapılandırılabilirler. Bu şekilde bizler de sizin için görünümleri ile harikalar yaratan özel motifleri resimli ve detaylı anlatım şemaları ile sunuyoruz. Bu projemizde sık iğneli motif yapımını anlatacağız. Bir kar tanesi ya da çiçeğe benzeyen bu motif, dantel ya da diğer modellerin temelini oluşturur.

sık iğneli örgü patterni

Yukarıda motif şemasını görmektesiniz. 5 zincir çekerek başlayalım ve zinciri başlangıç yerinden birleştirerek devam edelim.

3 zincir çekin ve halkanın içini 21 tane ikili dolgu ile doldurun.

7 zincir çekin, alta ki dolgulardan 1 atlayarak toplamda 8 ikili dolgu olacak şekilde yapalım, her bir dolgu arasına 3 zincir çekeceksiniz.

Şimdi sık iğne ile altta yaptığınız dolgunun üzerine kadar sık iğne yaparak gelin, 5 zincir çekin ve yine aynı yere batın. Aynı şekilde diğer dolgunun üzerine kadar sık iğne ile gidin. 5 zincir ve aynı yer. Bu şekilde sırayı tamamlayın.

sık iğneli örgü patern

Şimdi sık iğneli motif yapımı B diyagramını takip edebilirsiniz.

Başlangıç yerinden 11 sık iğne yapın, geri dönün tersten 9 sık iğne yapın, sonra gene ters 7 sık iğne bu şekilde git gel yaparak 1 sık iğne kalana kadar devam edin.

Tepeye geldiğinizde modelin başlangıç noktasına doğru sık iğne yaparak inin. 1+11 sık iğne yapın. 15 zincir örün, geri dönün. Eksiltme yaptığınız yer ile arada 1 sık iğne kalacak şekilde 2.sık iğneye batın. Geri dönün, 1 zincir çekin, zincirin üzerine 9 sık iğne yapın, 15 zincir çekin. 1 sık iğne kalan tepe noktasına batın. Sık iğne yaparak geri dönüş yapın.

Sık iğneler ile ana sıraya geri dönün ve işlemi tekrar etmeye başlayın. Toplamda 4 dolu 4 boş yaprak görüntüsü olacak.

sık iğneli örgü şablonu

En üst sıra yine sık iğneler ile yapılıyor. Bu neden ile sık iğneli motif denildiğini detaylarda sizler de görebilirsiniz. Sık iğneler yapılırken bu kez 4-5 tane ara ile 5 zincir çekilecek ve pipircikler oluşturulacak.

sık iğneli örgü modeli

Motifimizin bitmiş hali bu şekilde. Ve bir de eklenmiş haline bakalım;

sık iğneli motif

Karaköy Güllüoğlu INT
PAYLAŞ
Önceki makaleKolay Kolye Nasıl Yapılır?
Sonraki makaleHediyelik Süs Çantası Yapımı
25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here