Ana Sayfa Oya Dantel Videoları Sık İğne Tekniği ile Yapılan İğne Oyası Modeli

Sık İğne Tekniği ile Yapılan İğne Oyası Modeli

Sık İğne Tekniği ile Yapılan İğne Oyası Modeli
Sık İğne Tekniği ile Yapılan İğne Oyası Modeli

Yapılış olarak diğer iğne oyalarından ayrılan yeni bir iğne oyası örneği ile yapılışını inceleyeceğiz. Yeni iğne oyası 3 sıradan meydana gelmiştir. İlk sırada zemini oluşturulmuş ve üzerine de sık iğne tekniği ile iki renkten oluşan çiçek motifleri işlenmiştir.

İlk sırada hem çiçeği tutacak yapraklar hem de iki motif arası çalışılmıştır. Ara için zürafalar ile birlikte 4 adet fildişi yapılmıştır. Zürafalardan oluşan dağların üzerine de 4’er tane sık iğne yapılmıştır. Yapraklar için büyükçe bir sinek kanadı ve hemen yanına da çiçek için pırpırlardan bir sap yapılmıştır.

Diğer: Kolay ve Gösterişli Yeni Çıtı Pıtı İğne Oyası

Sık İğne Tekniği ile Yapılan İğne Oyası Örneği
Sık İğne Tekniği ile Yapılan İğne Oyası Örneği

İkinci sırada ise sap kısmının üzerine işlenmiş olan 5 pırpırdan yararlanarak iki sıradan oluşan bir çiçek motifi çalışılmıştır. Çiçekler iki renkli olarak yapılmıştır. Çiçeğin ilk sırasında 5 pırpırdan her birine 6 sık iğne yapılmış ve en sonunda birleştirilerek yuvarlak bir şekil alması sağlanmıştır.

Çiçeğin ikinci sırasında renk değişikliğine gidilmiş ve ilk önce ilk sıradaki sık iğneli pırpırlar arasına büyük köprüler yapılmıştır. Sonra tekrar geri dönülerek bu köprülerin her birinin içleri yine ilkinde olduğu gibi sık iğnelerle doldurulmuştur.

Kaynak: https://youtu.be/Bwpxzob9fy0 (Nevinin iğne oyaları)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here