Şık Hediye Paketleri Nasıl Yapılır?

Hediyeler hepimizi heyecanlandırır. İtiraf edelim ki, küçük ya da büyük tüm hediyeler hepimiz için mutluluktur. Sizler de sevdiklerinize belirli günler haricinde ufak hediyeler verebilirsiniz. Özelliği ne olursa olsun bir hediyeyi önemli kılan tarafı biraz da paket olmasından kaynaklanır. Bu neden ile özenli ve güzel bir hediye paketi hepimiz için harika sonuçların alınmasını sağlayacaktır. Düğün, bayram, yılbaşı, doğum günü gibi özel günlerde sevdiklerinize özel hediye paketi ile sunacağınız hediyeler çok daha dikkat çekici ve heyecanlı olacaktır. Bu kendin yap projemizi de bu şekilde bir hediye kutusu yapmaya ayırdık.

İşlem için farklı renklerde dekorasyon boyası, sim, makas, desenli kağıt altlık ve boya tampon süngeri gerekecek. Elbette uygun kalınlıkta hediye kağıdımızı da unutmayın. Özel hediye paketi projesi için bize orta kalınlıkta düz bir paket kağıdı yeterli olacaktır.

Bu özel proje için, desenli servis kağıdınızı bir şablon olarak kullanacaksınız. Yukarıda ki resimlerde de işlem aşamalarını çok daha net bir şekilde görebiliyorsunuz. Tampon boya süngerinize alacağınız bir miktar boyayı, şablon üzerinden hafif bastırarak, farklı bir şekilde uygulayın. Bu sayede, hediye paketi kağıdınızda özel renkli ve değişik desenler ekleyebilirsiniz.

değişik hediye paketleri
değişik hediye paketleri

Tüm kağıdı istediğiniz şekilde renkler ile boyadıktan sonra, şimdi paket kağıdımızı daha farklı ve daha göz alıcı bir hale getirmek için sim kullanacağız. Eğer toz sim kullanıyorsanız bunu biraz kapıştırıcı yardımı ile forma sokabilirsiniz. Sıvı simli boya bu işlem için çok daha uygun olacaktır.

İşlem sonunda özel hediye paketi üzerini farklı materyaller ile uyumlu şekilde renklendirebilirsiniz. Bu tarz bir çalışmayı yılbaşı ağacınızın altını da süslemek için yapabilirsiniz. Bu şekilde inanılmaz şık ve özel bir yapıda işlem yapmış olacaksınız.

Sevdiklerinize aldığınız özel hediyeleri, daha da özel bir hale sokmak için, çok şık ve el emeği bu paketler çok daha fazla hoşunuza gidecektir. Onlar için eşsiz ve benzersiz paketler hazırlamak adına sizler de hemen çalışmaya başlayabilirsiniz. Etkileyici ve özel hediyelikleriniz şimdi bu paketler ile çok daha güzel ve başarılı sonuçları sağlayacaktır.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı