Şık Bir Küpe Askılığı Yapımı

küpe askılığı nasıl yapılır
küpe askılığı nasıl yapılır

Siz de küpelerinizi takı kutusu içerisinde aramaktan yoruldunuz mu? O halde m-visible.com adresine giriş yaparak küpelerinizi aramamak için neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.. Öyleyse evinizde eskiyen bir çerçeveyi kullanarak nasıl küpe askılığı yapılacağını öğrenerek siz de kendin yap projesi sayesinde kendi küpe askılığınızı yapabilirsiniz.

Gerekli malzemeler: Silikon tabanca veya yapıştırıcı, mantar, çerçeve ve çivi

Öncelikle içi boş bir çerçeveye ihtiyacınız olacaktır. Ebatını kendinizin belirleyeceği çerçeveyle aynı ölçülerde bir karton keserek başlayabilirsiniz. Aldığınız herhangi bir ürünün kartonu bu iş için uygundur.

Mantarların hangi şekli almasını istiyorsanız ona uygun şekilde kesmiş olduğunuz kartona yapıştırınız. Geometrik şekiller veya klasik bir lale şekli bu iş için en uygun şekillerdir. Mantarları çok sık yapıştırmamanız küpelerinizin iç içe geçmesini önlemektedir. Mantarları eğer var ise silikon tabanca yardımıyla yoksa da güçlü herhangi bir yapıştırıcı ile yapıştırabilirsiniz. Takı yapılında kullanılan uzun bir ucu sivri diğer ucu ise küçük yuvarlak halka şeklindeki çivilerden satın alınız. Bu çivileri tek tek mantarların içine batırınız. Eğer çiviler uzun geldiyse kargaburnu yardımıyla biraz kesebilirsiniz. Bazı mantarları boş bırakabilirsiniz. Boş bıraktığınız mantarlara da vidalı küpelerinizi asarsınız.

İlk aşamasını böylece bitirmiş oluyorsunuz. Kullanmak istediğiniz çerçeve eskiyse akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Akrilik boya yok ise oje de bu iş için oldukça ideal bir boya. Görüntüsünü sevmediğiniz çerçeve eğer ahşap ise simli açık renk oje ile tek kat boyadığınızda muhteşem bir çerçeve elde etmiş olacaksınız. Plastik çerçevelerde oje şık görünmemektedir bu nedenle akrilik boya kullanınız veya çerçeveyi yine silikon tabanca yardımıyla kumaşla kaplayabilirsiniz.

Mantarları yapıştırdığınız kartonu çerçevenin içine yerleştirerek işlemi bitiriniz. Kendin yap tekniği sayesinde atmak üzere olduğunuz çerçeveyi böylelikle işinize yarayacak küpe askılığına dönüştürmüş olacaksınız.

Genellikle kadınlar kullanmadıkları, işlerine yaramayan birçok ürünü atmakta veya evlerinin deposunda saklamaktadır. Sakladığınız bütün ürünleri çıkararak hem ev hobileri edinecek hem de evinizin dekorasyonunda ya da işinize yarayacak başka bir ürüne dönüştürebilirsiniz. Bu sayede artık evde canınız sıkılmayacak. Dilerseniz yaptığınız ürünleri eşinize, dostunuza hediye edebilir veya satışını yaparak para kazanabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı