Ana sayfa Kendin Yap Projeleri Şık Bir Kalemlik Yapalım

Şık Bir Kalemlik Yapalım

116
0
PAYLAŞ
keçe ve konserveden kalemlik
keçe ve konserveden kalemlik

Selam arkadaşlar; sizlere bu kendin yap çalışmamızda hoşunuza gidecek, iş yerinde ya da çalışma odanızda kullanabileceğiniz süslü bir kalemlik yapılışını göstereceğiz. Dilerseniz bu kalemliği okul çağındaki kız çocuğunuzun odası için de yapabilirsiniz. Oldukça kolay malzemelerin bir araya geldiği ev yapımı kalemlik için hemen isterseniz gerekli malzemeleri sıralayarak, bir an önce hoşunuza gidecek bu kalemliğin yapılışına geçelim. Yine şunu da atlamadan geçmek istemiyorum. Bazen iş ortamında yer alan hanımların kalemlik ihtiyaçları olabiliyor. Büro malzemesi olarak sıradan pasif bir kalemlik almak yerine işte bu şık kalemliği yaparak, kendi yapmış olacağınız bir ürünü ofisinizde gözünüzün önünde duracak bu kalemliği sizde keyifle oluşturmak isteyebilirsiniz.

Şık Bir Kalemlik İçin Malzemeler

Gerekli malzemelere bakacak olduğumuzda; konserve kutusu, kırmızı keçe ya da benzeri süsleme malzemesi, tutkal, makas, karton, kalem, kare bir cisim (kalemlik kutusunun bel kısmına yapılacak süs için), yapışkanlı simli süs kağıdı gerekmektedir. Bu kolay malzemeleri bir araya getirdikten sonra basit işlem adımlarından oluşan yapılışına hemen geçebiliriz. Resimli adımları takip ederek de kolayca kalemliği yapabilirsiniz. Sevgili hanımlar her şey hazırsa yani malzemeler tamamlanmışsa, dilerseniz yapılış aşamasına geçmek istiyorum.

Şık Kalemliğin Yapılışı

İlk önce temiz bir konserve kutusu gerekecektir. Daha sonra onu tutkallayarak resim birdeki gibi kırmızı keçe ya da benzeri süs kağıdına sarıyoruz. Resim iki ve üçte sarılışını görebilirsiniz. Kapak kısmının süsünü konserve kutusunun alt kısmına göre oluşturunuz. Daha sonra hemen konserve kutusuna kemer diyebileceğim siyahlı süsümüzü oluşturacağız. Bunun içkin resimde yer aldığı gibi siyah keçeye ya da süs malzememizi yere koyup, kartonu siyah keçe üzerine koyup çiziyoruz. Çizim işlemi sonrası ise keçeyi kartona göre kesiyoruz. Daha sonra kalemliğin yapışkanlı süsünü oluşturmak için hemen yapışkanlı sarı kağıdımızı elimize alıyoruz. Devamında ise sarı kağıdı kare yapmamızı sağlayacak bir metal ile çiziyoruz ve kesiyoruz. Resimlerden takip ederek ilerleyebilirsiniz. Sarı yapışkanlı süsümüzü kesip resimdeki gibi kalemliğe ekleyeceğimiz siyah süse yapıştıracağız. En son işlem olarak ise kırmızı dış çevresi olan kalemliğe, siyahlı kemer gibi görünen süsümüzü ilave ediyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here