Şık Bir Kalemlik Yapalım

keçe ve konserveden kalemlik
keçe ve konserveden kalemlik

Selam arkadaşlar; sizlere bu kendin yap çalışmamızda hoşunuza gidecek, iş yerinde ya da çalışma odanızda kullanabileceğiniz süslü bir kalemlik yapılışını göstereceğiz. Dilerseniz bu kalemliği okul çağındaki kız çocuğunuzun odası için de yapabilirsiniz. Oldukça kolay malzemelerin bir araya geldiği ev yapımı kalemlik için hemen isterseniz gerekli malzemeleri sıralayarak, bir an önce hoşunuza gidecek bu kalemliğin yapılışına geçelim. Yine şunu da atlamadan geçmek istemiyorum. Bazen iş ortamında yer alan hanımların kalemlik ihtiyaçları olabiliyor. Büro malzemesi olarak sıradan pasif bir kalemlik almak yerine işte bu şık kalemliği yaparak, kendi yapmış olacağınız bir ürünü ofisinizde gözünüzün önünde duracak bu kalemliği sizde keyifle oluşturmak isteyebilirsiniz.

Şık Bir Kalemlik İçin Malzemeler

Gerekli malzemelere bakacak olduğumuzda; konserve kutusu, kırmızı keçe ya da benzeri süsleme malzemesi, tutkal, makas, karton, kalem, kare bir cisim (kalemlik kutusunun bel kısmına yapılacak süs için), yapışkanlı simli süs kağıdı gerekmektedir. Bu kolay malzemeleri bir araya getirdikten sonra basit işlem adımlarından oluşan yapılışına hemen geçebiliriz. Resimli adımları takip ederek de kolayca kalemliği yapabilirsiniz. Sevgili hanımlar her şey hazırsa yani malzemeler tamamlanmışsa, dilerseniz yapılış aşamasına geçmek istiyorum.

Şık Kalemliğin Yapılışı

İlk önce temiz bir konserve kutusu gerekecektir. Daha sonra onu tutkallayarak resim birdeki gibi kırmızı keçe ya da benzeri süs kağıdına sarıyoruz. Resim iki ve üçte sarılışını görebilirsiniz. Kapak kısmının süsünü konserve kutusunun alt kısmına göre oluşturunuz. Daha sonra hemen konserve kutusuna kemer diyebileceğim siyahlı süsümüzü oluşturacağız. Bunun içkin resimde yer aldığı gibi siyah keçeye ya da süs malzememizi yere koyup, kartonu siyah keçe üzerine koyup çiziyoruz. Çizim işlemi sonrası ise keçeyi kartona göre kesiyoruz. Daha sonra kalemliğin yapışkanlı süsünü oluşturmak için hemen yapışkanlı sarı kağıdımızı elimize alıyoruz. Devamında ise sarı kağıdı kare yapmamızı sağlayacak bir metal ile çiziyoruz ve kesiyoruz. Resimlerden takip ederek ilerleyebilirsiniz. Sarı yapışkanlı süsümüzü kesip resimdeki gibi kalemliğe ekleyeceğimiz siyah süse yapıştıracağız. En son işlem olarak ise kırmızı dış çevresi olan kalemliğe, siyahlı kemer gibi görünen süsümüzü ilave ediyoruz.

Şık Bir Kalemlik Yap
Kalemlik Yapalım
Evde kalemlik yapımı
konserve kutusundan kalemlik
konserve kutusundan kolay kalemlik
keçeden kalemlik
keçeden kalemlik resimli anlatım
konserve kutusundan kalemlik resimli
kendin yap kalemlik
boş konserveden kalemlik
kalemlik yapım aşamaları
farklı bir kalemlik yapımı
güzel bir kalemlik yapalım
kalemlik yapımı konserveden
keçe ve konserveden kalemlik
kalemlik nasıl yapılır
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı