Sihirli Kahve Fincanı

Hepimizin beğenisi ve zevki farklıdır. Elbette ki özel görseller herkesin dikkatini çekerek beğeni kazanır. Bizler de bazen sizleri şaşırtacak projeler ile inanılmaz kendin yap çalışmaları hazırlamayı seviyoruz. Özellikleri itibari ile bu projemiz sanırız bu tarz, ilgi çekici bir proje olacak. Ekili bir görünüme sahip olan sihirli fincan yapımı sizleri biraz uğraştırsa da, her bakımdan eşsiz ve inanılmaz bir görsel olarak evlerinizin en güzel köşesinde yerini alacak cinstendir. Proje için gerekli olan malzemelere gelin birlikte bakalım.

Biraz gazete, tutkal, kalıp için tabak ve fincan, bir parça orta sertlikte tel, kendir ipi, kahve çekirdekleri, silikon ve diğer yardımcı malzemeler ile bu işlemi yapmaya başlayabiliriz.

Öncelikle kalıplarımız ile bir fincan ve tabak elde edeceğiz.

kahve fincanı ile dekorasyon

Yukarıda da görüldüğü gibi tutkallı su yardımı ile tabak ve fincanın etrafını tam olarak saracak şekilde işle yapacaksınız. Daha sonra kurumasını bekleyin.

sihirli fincan

Kurduktan sonra kalıbınızı alın ve doğru şekilde şekil almasını sağlayın.

kahve fincanından dekorasyon

Aynı şekilde tabağınızın da kalıp işlemi bittikten sonra onu da çıkartın. Yukarıda ki resimde görüldüğü gibi denge için ortasına bir tel koymanız gerekiyor.

dekoratif kahve fincanı

Koyacağınız telin tam dengede olmasını sağlamak amacı ile alt kısmını resimde ki gibi kıvırın. Bu şekilde sağlam olarak dik kalacaktır.

kahve fincanı dekorasyon

Telin üst kısmını da aynı şekilde kıvırın. Görsel kalitesi açısından sihirli fincan yapımı aşamalarında kendir ipi ile kalıplarımızı saralım. Bu ipi makrome yaparken kullandığınız jüt ipi olarak da kullanabilirsiniz. Aynı şekilde tabağı ve fincanı sıkı sarım şeklinde kaplayın.

sihirli kahve fincanı

Telinizin görüntüsü ise resimde ki gibi olacaktır.

sihirli fincanlar

Şimdi bu detaya fincanımızı koyacağız.

sihirli fincan yapılışı

Sanki bir abajur gibi fincanınız telde orantılı bir şekilde duracaktır. Artık sihirli fincan yapımı aşamasında sonlara doğru geliyoruz. Bu projede kahve kullanılmış. Daha otantik ve mistik olduğu için bizler de tercih ettik. Elbette bunun farklı örneklerini sizler de yapabilirsiniz.

sihirli fincan nasıl yapılır

Resimde de görüldüğü gibi telin üzerini tamamen ip  ile sarın ve silikon yardımı ile kahvelerinizi uygun şekilde yerleştirin.

sihirli fincan resimli anlatım

Ve işte içinde kahve taneleri dökülen ve havada duran sihirli fincan görüntüsünü sizler de elde ettiniz.

sihirli fincan yapımı resimli anlatım

Proje oldukça güzel olmasının yanında, uygularken de sorunsuz yapılabilecek bir tarzda.

sihirli fincan yapımı

Bir önceki yazımız olan Paletten Dekoratif Masa Yapımı başlıklı makalemizde fonksiyonel paletten masa projesi, Paletten Dekoratif Masa ve paletten masa hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir