Sigara İçme İsteğini Azaltan Yiyecekler

Sigara İçme İsteğini Azaltan besinler
Sigara İçme İsteğini Azaltan besinler

Sigaranın sağlık açısından ne kadar zararlı olduğunu bilmeyen yoktur herhalde. Fakat biz sizlere uzun uzun sigaranın zararlarını anlatmak yerine bu yazımızda sigara içmekten sizi kısmen de olsa kurtaracak o sihirli yiyecekleri anlatıyor olacağız. Sigara içme isteğini yok edecek besinler arasında birinci sırayı muz gibi değerli bir gıda maddesine vermek istiyoruz.

Muz potasyum içeriği ile sigara içme etkilerini vücutta yok eden B vitamini içeren bir besindir. Devam edecek olursak ikinci önemli besin kaynağı ise Ispanak olacaktır. Ispanak ise sigara içme isteğini aynı şekilde yok etmede bir numaradır. Bunu yine yeşil yapraklı sebzeler tam tahıllı besinler, badem, kinoa ve esmer pirinç tüketmek de gün içinde oluşan sigara içme isteğini azaltmaktadır.

Sigara içme isteğini yok edecek olan besinler arasında ekinezya, öksürük tedavilerinde ya da soğuk algınlığı tedavilerinde kullanılmaktadır. Bu bitkinin kökleri sigara içme isteğini yok etmesinin yanı sıra akciğer enfeksiyonları içinde önemli bir yardımcıdır.

Nikotin isteğini kırmak konusunda yine elma, portakal gibi önemli hatta sevilen meyveler de yapılan araştırmalar sonucu akciğer fonksiyonlarını iyi derecede iyileştirici etkiler göstermektedir. Bunun en önemli verisi ise 20 gün gibi bir sürede günde yarım kadar portakal tüketince bir ay sonrasında nikotin isteğinin %80’lere kadar azaldığı tespit edilmiştir.

Ebegümeci, zencefil, sarımsak ve yulaf ezmesi, domates, keçiboynuzu ve okaliptüs de yine sigara içme isteğinin azaltılmasında önemli etkileri olan gıda maddeleri arasında yer almaktadır.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı