Ana Sayfa Örgü Modelleri Sevimli Bebeklere Sevimli Bereler Yapmak

Sevimli Bebeklere Sevimli Bereler Yapmak

bebekler için bere yapılışı
bebekler için bere yapılışı

Bebeklerin seveceğini umduğum en yeni çalışmamdan hemen söz etmek isterim. Sevimli bebeklere özel oldukça sevimli bereleri nasıl örüyoruz hiç merak etmiş miydiniz? İşte sizlerle bu kendin yap çalışmamda örgü işi olarak oldukça iç açıcı gelecek bebeğinizin de hoşuna gidecek bere yapımını anlatmak isterim.

sevimli-bebeklere-sevimli-bereler-yapmak-3

Kış ayları geldiğinde bebeklerin o şirin yapıdaki kafalarına takıldığında son derece şirin olmalarını sağlayan bereleri yapmak konusunda, örgü örmesini bilmeseniz bile sizlere aşamalarını sırayla anlatacağım ve biraz yardım alarak kolayca örgü işi bebek berelerini sizlerde basit şekilde yapabileceksiniz.

sevimli-bebeklere-sevimli-bereler-yapmak-1

Bebekleri koruyan eşyalar arasında gelen örgü bereler, örgü modellerinin de en vazgeçilmezi olarak örgü işleri arasında yer alıyor. Hemen vakit kaybetmeden detaylara geçmek isterim. Öncelikle bebek bere yapımı hakkında genel örgü bilgilerini de verelim derim. Tığ işi olarak yapılacak bebek beresi için orta kalınlıkta pembe ip ve 2,5 numara olan tığ kullanılacaktır.

Öncelikle sihirli halka yaparak bereye başlayalım. Sihirli halkanın bilmeyenler nasıl yapıldığı hakkında internet arama motorlarından fikir alabilirler. Tığla baş alıp halkanın içine önce altı tane trabzan yapmalısınız. Sonrasında ise 2. sırada her trabzanın üzerine iki tane trabzan yaparak sayıyı 12’ye çıkartmalısınız.

sevimli-bebeklere-sevimli-bereler-yapmak-2

Örgü işi bebek beresinde üçüncü sırada ise bir deliğe bir tane trabzan, bir deliğe iki tane trabzan olacak şekilde örgüyü devam ettiriniz. Dördüncü sıraya gelindiğinde ise iki tane deliğe 1 tane trabzan yaparak ilerleyiniz. Beşinci sıraya geldiğinizde üç deliğe bir tane trabzan, dört deliğe bir trabzan yaparak sırayı tamamlayınız.

Böylelikle her bir sırada batılmış delik sayısı artmış olacaktır. 60 ilmek kadar barem sayısına ulaşınca daha fazla artırma yapmadan her deliğe bir tane batarak örgüyü devam ettirmelisiniz. Bu şekilde 10. sıraya gelindiğinde ise bereyi kapatarak bitirebilirsiniz. Yuvarlak gayet şık bereye bu şekilde sahip olmuş olacaksınız. Not: bu ölçüler 1,5 yaşında bir bebeğe ait olarak yapılmıştır. İlmeklerin sayısı artırıldığı taktirde bebeğinizin yaşına uygun ölçülere göre kolayca örgü berenizi sizde yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here