Sevgi Odaları Örgü Modeli Nasıl Örülür

Örgü örerken bazı örnekler yan yana dizilmiş odalar izlenimi verir. Sevgi odaları örgü modeli bu örneklerden bir tanesidir. Yaptığımız işe sevgimizi kattığımız için ve odalarımızı sevgiyle doldurduğumuz için bu modelimizin ismi sevgi odaları modelidir.

Sevgi odaları modelimizi oluştururken, odalarımızın duvarlarını ilmekler arasında çaprazlayarak yani yer değiştirerek yapacağız. Kenar ilmeğimiz aldıktan sonra ilk 3 ilmeğimizi şişimize geçiriyoruz. Sağ şişimize aldığımız ilmekleri sağ şişimiz yardımıyla ilk ikisini geri alıyoruz, en sondaki ilmeği sağa doğru çaprazlayarak tekrar sağ şişimize alıyoruz ve düz olarak örüyoruz. Burada tek ilmeğimizi sağa doğru çaprazlarken, diğer iki ilmeği ortaya çekmiş olduk. Şimdi ilk duvarımızı oluşturduk. Diğer duvarımıza geçtiğimizde yine üç ilmeğimizi sağ şiş yardımıyla örmeden alıyoruz. Bu kez en sağdaki ilmeği diğer ilmeklerin önüne geçiriyoruz. Yani sağa doğru çaprazlıyoruz. Diğer iki ilmeği örüyoruz.  Sevgi odaları örgü modeli örneğimizde tüm ilmekleri örneğimizin ön yüzünde düz olarak örüyoruz. Örneğimizin arka yüzünde de ters olarak örüyoruz. Sevgi odalarımızı üçerli ilmekler halinde oluşturuyoruz. Odaları oluştururken, bir kez sağa doğru ilmekleri çaprazlıyoruz, bir kez sola doğru çaprazlıyoruz. 3’er ilmek şeklinde bu işlemi yaptığımız için modelimizin başlangıcında ilmek sayımızı üç ve üçün katları olarak yapmamız gerekir. İlk sıramızı bu şekilde tamamladıktan sonra arka yüzümüze geçtiğimizde bütün ilmeklerimizi ters olarak örüyoruz. Modelimizi sadece 3’erli ilmeklerle değil, dilerseniz daha büyülterek ve küçülterek oluşturabilirsiniz.

Sevgi odaları örgü modeliyle kendinize son derece şık manto, uzun bir hırka ya da koltuğunuza son derece şık bir örtü örebilirsiniz. İlmekleri sağa sola doğru kaydırmak suretiyle çok güzel modeller oluşturulabilir. Sevgi odaları örgü modeli tekniğiyle odaları örerken sağa ve sola çaprazlama işlemini sıklıkla uyguluyoruz. Belli bir süre sonra pratiklik kazanacağınız bu modelle son derece şık örgüleri rahatlıkla örebilirsiniz.

Sevgi Odaları Örgü Sevgi odaları örgü modeli

Sevgi Odaları nako sevgi odaları örneği

Bir önceki yazımız olan Selanik Örgü Modeli Nasıl Örülür başlıklı makalemizde Selanik örgü, Selanik örgü modeli ve selanik örgü nasıl örülür anlatımlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir