Sevgi Çiçeği Şal ve Yelek Örgü Modeli Yapımı

Sevgi Çiçeği Örgü Modeli Yapımı
Sevgi Çiçeği Örgü Modeli Yapımı

Bu videolu örgü modeli anlatımında Türkan Şoray kirpiğini andıran bir model gibi görünse de sevgi çiçeği örgü modeli yapılmıştır. Bahsi geçen benzetilen örgü modelinden farklı bir yapıma sahiptir. Çok fazla detaya sahip bir örgüdür. Hem şal hem de bayan yeleklerinde simli bir ip de kullanmanız durumunda harika sonuçlar alabileceğinizi söylemek isterim.

Bu modeli örerken ise Angora simli bir yün iplik kullanılmıştır. Ayrıca şiş olarak da 3,5 numara şiş tercih edilmiştir. Siz de bu tercihlere uyarsanız bu örgü modelinde videodaki halini elde edebilirsiniz. Bu örnekle çok güzel gelin yelekleri ve gelin şalları örebilirsiniz.

Sevgi Çiçeği Şal ve Yelek Örgü Modeli
Sevgi Çiçeği Şal ve Yelek Örgü Modeli

Sevgi çiçeği örgü örneği 10 ve katları şeklinde kurulmuştur. 9 ilmeği çiçek kısmı için, 1 ilmek ise iki çiçek arası için gereklidir. Yapımı Türkan Şoray kirpiğine benzer olmakla birlikte yine de örme tarzı biraz farklıdır. Kenarların çok düzgün çıkmasını istiyorsanız modelleri bir yarım bir tam şeklinde örmeniz yararınıza olacaktır.

Lafı daha uzatmadan sizi şal ve yeleklerinizde kullanacağınız sevgi çiçekleri örgü modeli videosu ile baş başa bırakmak istiyorum.

Sevgi Çiçeği Şal ve Yelek Örgü Modeli Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı