Sevdikleriniz İçin Tatlı Buket Yapımı

Eşsiz ve farklı hediyeler içinde seçim yapmakta oldukça zordur. Sizler için hazırladığımız eşsiz ve farklı projeler ile etkileyici ve inanılmaz sonuçların alınması elbette hediyeler için de mümkün. Özellikle sevdiklerinizin yüzünü güldürmek için farklı bir şey almak yerine, kendin yap projelerimiz ile yapabileceğiniz harika hediyelikler bulabilirsiniz. Eşsiz ve inanılmaz bir proje ile bu neden ile yeniden karşınızdayız. Bu yazımızda sizler ile şeker demeti yapımını paylaşmak istiyoruz. Bu şekilde sizler de çok özel ve farklı bir sonucu alabilirsiniz. Bu çiçek demeti hem çok güzel bir görsele sahip olacak, hem de inanılmaz tatlı!

İşlem için öncelikle krep kağıt ya da gramofon kağıdına ihtiyacınız var. Makas, yapıştırıcı, sarı tel (bakır) ve çiçek sapları bu işlem için gerekli olan malzemeler içinde. Elbette çiçeklerimizi tatlı olarak hazırlayacağımız için yuvarlak bonbon şekerler ya da çikolatalarınızı da hazır etmeniz gerekiyor.

şeker demeti resimli anlatım

Öncelikle çiçeklerimizi oluşturmak adına kağıdımızı resimde ki katlayalım ve keselim.

şeker demeti yapılışı

Daha sonra çikolatalarınız paketli değil ise, onları da resimde görüldüğü gibi bir parlak kağıt yardımı ile kaplayalım. Çikolatalı topların hepsinin kağıtlarını bir tarafta bohça gibi toplayıp, tel ya da simli ip ile bağlayalım.

şeker demeti yapım aşamaları

Kesmiş olduğunuz ve birkaç kat olan gramofon kağıdımızı yukarıda ki resimde ki gibi çikolataların etrafına yerleştirip yine ipimiz ile bağlayın.

şeker demeti nasıl yapılır

Yine yeşil gramofon kağıdımızı resimde ki keserek çiçeğimizin çeneklerini oluşturalım. Yapıştırıcı yardımı ile paketin alt kısmını da sararak kapatalım. Muhteşem bir şeker demeti için artık çiçeklerin sağları ve çiçekleri de monte etmemiz yeterli olacak. İnanılmaz ve etkileyici bir görüntüye sahip olacak bu çiçeklere kıyıp yemek bile istemeyeceksiniz.

şeker demeti yapımı

Bu harika buketi gören herkesin hayran kalacağına eminiz. Sizler de hemen malzemelerinizi hazırlayarak şeker demeti yapımına bir şekilde başlayabilirsiniz. Başarılı bir şekilde oluşturacağınız bu işlemler sayesinde inanılmaz keyifli ve özel sonuçları elde edeceğinize eminiz. Beklentilerinizin üzerinde olacak bu buketi istediğiniz yere rahatlıkla hediye olarak götürebilirsiniz. Buketiniz için güzel bir vazo da hazırlayarak, harika sonuçları alacağınızdan eminiz.

Bir önceki yazımız olan Pipetten Sepet Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde pipetten neler yapılır, pipetten sepet yapılışı ve pipetten sepet yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir