Serum Halkalı Tığ Oyası Modeli

Serum Halkalı Tığ Oyası Modeli
Serum Halkalı Tığ Oyası Modeli

Motiflerinde serum halkaların kullanıldığı bu yeni tığ oyası modeli ile yazma kenarlarınızı renklendirin. Halkalar ile örülen yapılışı kolay tığ oyalarından biri olup yazmalarda çok şık bir görüntü sergilemektedir. İsterseniz namaz örtüsü kenar oyası olarak da değerlendirebilirsiniz.

Tığ batısı haricinde 2 sıradan meydana gelen serum halkalı tığ oya modeli yapımında 3 farklı oya ipi kullanılmıştır. Tığ batısı ve halkalı sırada yeşil ve halkaların etrafında ise mavi ve kırmızı renkler tercih edilmiştir.

Serum Halka Tığ Oyası Yapımı

İlk önce yeşil iple yazma kenarının tığ batısı işlenmiştir. Sonrasında tekrar yeşil ip tığ batısına sabitlenmiş ve bir örümcek çekilmiştir. Çekilen örümcek serum halka içine kapatılmış ve içerisi 18 tane sık iğne ile doldurulmuştur. Çıkarken çekilen boyutta tekrar bir örümcek çekilerek tığ batısından 4 kutucuk atlanıp beşinciye kapatılmıştır.

Serum Halka Tığ Oyası Yapımı
Serum Halka Tığ Oyası Yapımı

Devamındaki iki tığ batısına tırabzanlarda artırma yapılarak bir yaprak örülmüş ve sık iğneleri ile tekrar tığ batısına inilmiştir. Tekrar örümcek çekilerek aynı motifler yazma kenarı boyunca devam ettirilmiştir.

Serum halka tığ oyasının 2. sırasında halkalar etrafını saracak şekilde 3 zincirli pimpirikler çalışılmıştır. Her pimpirik aynı sık iğne içerisine yapılıp kapatılmıştır. Diğer sık iğneye geçiş yine 1 sık iğne ile sağlanmıştır.

Anlatımlı Serum Halkalı Tığ Oya Örneği Videosu

Siz de bu kolay halkalı oya modelini yapıp yazmalarınızda kullanmak istiyorsanız aşağıdaki videosunu da mutlaka izleyiniz. Video sizin bu oya örneğini daha çabuk ve daha iyi öğrenmenizi sağlayacaktır. Yazma renginize uyacak renklerle çalışıp bu şirin oyayı sizler de işleyebilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/TUN8KQihj1o

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı