Sepet Lif Örneği Yapımı

Sepet Lif Örneği
Sepet Lif Örneği

Sizlerden gelen talepler doğrultusunda siteme eklemeler yapmaya özen gösteriyorum. En çok talep alanlar ise el örgüsü lifler ile alakalı oluyor.

Beğendiğim ve farklı bulduğum modelleri bu şekilde derleyerek sizlere sunmaktan da inanılmaz mutluluk duyuyorum. Modern lif örnekleri içinden seçimler yapmak ise gerçekten çok zor oluyor. Hepsi birbirinden güzel ve yapımları da çok zevkli. Çeyizlerin ve hediyeliklerin de göz bebeği olan lifler ile ilgili en popüler modelleri aktarmaya özen gösterdiğimi de açıklamak isterim. Bu yazımızda da sizler için inanılmaz şık ve yapımı da bir o kadar keyifli olan özel bir model aktaracağım.

Sepet Lif Modeli Nasıl Örülür?

Renkli şekilde hazırlayacağınız fıstıktan yapılmış puf çiçekler ve keçeden kesilmiş yapraklar ile süsleyeceğiniz harika bir model göreceksiniz. Özellikle sabunluk lif modeli arayanlar için bu model harika bir seçim olacak diye düşünüyorum. Eğer keçe bulamazsanız, onun yerine yeşil ipten kendiniz, sık iğneler ile yaprak modelini oluşturarak modele ekleyebilirsiniz.

Sepet Lif Modeli
Sepet Lif Modeli

Tüm lif modellerinde kullanılan 11 fıstık ile işe başlayacaksınız. Bu şekilde devam ederek ana alanı oluşturuyorsunuz. Artarak giden sepet modeli bittikten sonra çiçek ve yapraklar ile süsleme yapıyorsunuz.

Modelin genişleme ve kesme işlemleri ile ilgili detaylar videoda oldukça net bir şekilde anlatılmış. Sayıları da aynı şekilde uygulayabilirsiniz.

İki parçadan oluşan bu lifin ana zeminde beyaz, üzerine renkli işlemeler kullanılabilir.

Açıklamalı Sepet Lif Örneği Videosu

Becerikli hanımlar için önereceğimiz bu harika modelin videosu aşağıda sizleri bekliyor. Özellikle aranan bebek lif örnekleri içinde de en beğenilen olan bu modelin detaylarını inceleyebilirsiniz. Değişik bir model olarak karşımıza çıkan bu lif, farklı amaçlar için de kullanılabilir.

Kaynak: https://youtu.be/GeeEFUewve8 (Sibelle Örgü)

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı