Sepet Dantelli Havlu Kenarı Modeli Yapılışı

Sepet Dantelli Havlu Kenarı Modeli Yapımı
Sepet Dantelli Havlu Kenarı Modeli Yapımı

Yapımı detaylı olarak anlatılan dantel sepetli havlu kenarı, çeyizlik için güzel bir örnek olacaktır. Sepet ve uç kısmı olarak 2 parçadan oluşmaktadır. Tek renk ip ile örülen güzel bir havlu kenarı örneği olan bu modelin yapımı iki ayrı video ile anlatılmaktadır. İlk videoda sepet kısmı dantelin yapılışı anlatılmaktadır. İkinci videoda ise havlunun kenar yani uç kısım için düşünülen dantelin yapılışı anlatılmaktadır.

Hem sepet hem de havlu kenarında aynı dantel deseni kullanılmaktadır. Her iki bölümünde dış çeperleri pıtırcıklarla süslenmektedir. Dantel modelleri havludan ayrı örülmektedir ve havluya bittikten sonra eklenmektedir. Sepet motifi havluya dikildikten sonra kurdele ve çiçeklerle süslemelerle yapılmaktadır. Kurdele süslemeleri aynı şekilde havlu kenarındaki dantel üzerine de uygulanmaktadır.

Sepet Dantelli Havlu Kenarı Modeli
Sepet Dantelli Havlu Kenarı Modeli

Ben özellikle havlu ortasındaki sepet dantel modelini çok beğendim. İlk fırsatta ben de işlemeyi düşünüyorum. Gerçekten güzel bir çalışma olmuş. Genç kızların çeyizleri için düşünebileceği güzellikte bir havlu dantel süslemesi olmuş. Sizler de aşağıda vereceğim anlatımlı yapılış videolarından bakarak kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Sepet Modelinin Yapımı:

Havlu Kenarının Yapımı:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı