Ana sayfa Örgü Örgü Modelleri Şeker Sabunlukların Kolay Yapımı

Şeker Sabunlukların Kolay Yapımı

36
0
PAYLAŞ
örgü sabunluk
örgü sabunluk

Selam arkadaşlar; sizlere kolay yapılan örgü sabunluklardan söz etmek istiyorum. Bu çalışmamda herkesin hoşuna gidecek ve sahip olmak isteyeceği kadar harika tığ işi sabunluklardan yapacağız. Evet tığdan yapılma olan bu şirin şeker gibi sabunlukları yapmak için öncelikle resimdeki gibi bir tığa ihtiyacınız olacaktır. Devamında ise her şeyin gayet basit olduğunu işlem adımlarından fark edeceksiniz. Öncelikle tığdan sabunluk yapmak için sekiz adet zincir çekerek açılışı yapıyoruz. Sonrasında ise halkamızı oluşturmalıyız. Devamında ise halkanın içerisine fıstık yaparak el işini sürdürmeliyiz. Resimleri takip ederek resim içlerindeki açıklamalara da bakarak ilerleyebilirsiniz.

Fakat ben biraz daha detaylandırılmış şekilde anlatacağım için sadece resimlere bakarak ilerlemeyiniz derim. İşlem adımlarında az önce yapılan o minik türdeki halkanın içine aralarda iki zincir çekmek kaydıyla, fıstıklar yapmaya devam ediyoruz. Fıstık motifinden üç kez batıp devam ettiğimizi de eklemek isterim. Sonrasında ise gayet kolay şekilde ilerlemeliyiz ve altı tane daha fıstık motifi yapmalıyız. Bunun ardından ise her sırada artırma işlemi yapılmalıdır. İlk fıstık yapıldıktan sonra sıkmalısınız. Daha sonra ise bir zincir çekiyor sıkıca olmasına da özen gösteriyoruz. Açılıp gevşemesini asla istemeyiz diyebilirim. Devamında öncesinde yapılan sıkılmış durumdaki fıstıkların tepesine yine bir fıstık motifi yaparak, bir tanede dibine gelecek şekilde fıstığı yapıp geçiyoruz. Bu oluşan iki fıstık motifini bir alarak sıkma işlemini yeniliyoruz. Daha sonra ise diğer fıstıklara geçiş yapıyoruz.

El işi sabunluk modelimizde o sıramız böylece örmemizin ardından bitmiş olacaktır. Sonrasında ise bir üst sıraya geçerek ilerliyoruz. O üst sıraya da fıstık motifi yapıyoruz. Resim sekize ulaştığımızda ise yine açıklamasına da bakabilirsiniz. Resimde görülen örgüye eriştiğimiz takdirde, sıra başında yer alan fıstık motifinin tepesine bir fıstık motifi daha yapmamız gerekmektedir. Sonrasında dip kısma da yaparak devamında da yan tarafta yer alan fıstığın da dibine bir fıstık motifi yapıp üç farklı fıstıkla ilerlemiş olacağız. İşte o üç fıstığı da yine tek seferde alarak zincir çekmeliyiz. Daha sonra ise her zaman ikili şekilde fıstık yaparak ilerliyoruz. Sonrasında beyaz renge geçince resim 12’den ilerleyerek tamamlıyoruz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here