Şeker Modeli Kırlent Yapımı

şeker modeli yastık
şeker modeli yastık

Evinizde kolaylıkla uygulayacağınız, az malzemeyle yapabileceğiniz oldukça kullanışlı dekoratif ürün fikirleri verecek olan m-visible.com sitesinden inceleyerek sizlerde yapabilirsiniz.

Son yıllarda koltuklardan kanepelerden çok üzerindeki kırlentler dikkat çeker oldu. Rengarenk bir sürü kırlent kullanılarak satışa sunulan modellere birçok evde rastlamak mümkün. Sizde hem bu modayı çok sevdiniz hem de mobilyalarınızı yenileyerek bir bütçeye mi sahip değilsiniz? O zaman kendin yap projesi içinde yer alan şeker modeli kırlent yapımı tam size göre.

Malzemeler: kumaş, kurdele, yapıştırıcı, silindir yastık

Kırlentlerinizi yenileyerek ya da sayısını arttırarak evinizde hem son yılların modasını yakalayabilir hem de salonunuzun havasını değiştirebilirsiniz. Bu iş için evinizde dikiş makinesi varsa kırlentleri dikiş makinanızla da dikebilirsiniz ama yoksa da kumaş yapıştırıcılarla da oldukça sağlam kırlentler yapabilirsiniz. Kumaş yapıştırıcılar suya dayanıklı olduğu için kırlentleri çamaşır makinasında yıkayabilirsiniz.

Silindir yastıkları hobi mağazalarından oldukça uygun fiyata satın alabilirsiniz. Kumaş seçimi için pazarlarda 1-2 TL’ye parça kumaşlar satılmaktadır. Mahallenizde yer alan pazara giderek salonunuzun renklerine uygun kumaşlardan satın alınız. Silindir yastıklardan bir tanesine yarım metre kumaş yeterli olmaktadır. Almış olduğunuz kumaşı ters çevirerek bir kenarına boydan boya yapıştırıcı sürdüm. Bir dakika kadar bekledikten sonra diğer kenarları da birleştirerek iyice yapışması için biraz elinizle bastırın veya bu işlem için mandal da kullanabilirsiniz. Aldığınız her kumaş için bu işlemi tekrar ederek yaklaşık bir saat yapıştırıcının kuruması için bekleyiniz. Bir saat sonra silindir yastıkları kılıfın içerisine yerleştiriniz. Silindir yastığı ortaladıktan sonra her iki ucunu da kurdele ile bağlayınız. Yaklaşık bir buçuk saatte değişik renklerde bir sürü şeker kırlentle evinizin salonunu güzelleştirmiş olacaksınız.

Boş vakitlerinizi evinizin dekorasyonuna ayırarak bir başkasının evinde asla göremeyecekleri güzelliklerde oldukça güzel dekoratif objeler üretebilirsiniz. Ev hobileri ile birçok kadın hem eğlenceli vakit geçirmekte hem de ürettiği ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlamaktadır. Kendin yap tekniklerini geliştirmek için internet sitemizde yer alan diğer ürünlerin de nasıl yapıldığını inceleyerek değişik fikirler edinebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı