Şaşkın Bere Modeli Yapılışı

Şaşkın Bere Modeli Yapılışı
Şaşkın Bere Modeli Yapılışı

Atkısını ve yeleğini ördük şimdi de beresini örmeye sıra geldi. Neden mi bahsediyorum. Şaşkın örgü modelinden bahsediyorum. Atkı ve bayan yeleği için yapılışlarını sizlerle paylaşmıştım. Bu sefer de şaşkın bere modeli yapılışını sizlere aktarıyorum. Bu üç projeyi de gerçekleştirdiğinizde elinizde bere, atkı ve yelekten oluşan harika bir örgü takımınız olacak.

Berenin yapımında 210 metre uzunluğunda batik desenli bir ip ile 4 numara şiş kullanılmış. İp %100 akrilik bir iptir.

Şaşkın Bere Yapımı
Şaşkın Bere Yapımı

Şaşkın Bere Nasıl Örülür?

Şişe 56 ilmek atılarak şaşkın bere örneği kurulumuna arka yüzden başlanmıştır. Atkısında olduğu gibi 2 ters 2 düz tekniği berede de geçerlidir. Ön yüzde ilmeklerin hep yönü değiştirilerek ilerlenmiştir. Bere için aynı teknikle 5 dilim oluşturulmuştur. İlk 4 dilim tepede toplanmış, son 5. dilim ise dikiş ile birinci dilimle birleştirilmiştir. Dikişte iğne iplikle normal makine dikişi ile gerçekleştirilmiştir. Ayrıca bu berede atkı ve yelekten farklı olarak berenin alt bandına bir saç örgüsü modeli çalışılmıştır.

Kaynak: https://youtu.be/-_07rmSRQLU

Anlatımlı Şaşkın Bere Modeli Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı