Şarj Aletiyle İğne Oyası Yapma

şarj aleti yardımıyla yapılan iğne oyaları
şarj aleti yardımıyla yapılan iğne oyaları

Merhabalar hanımlar; oldukça farklı gelecek iğne oyalarına devam ediyoruz. Sıradaki güzel ve değişik gelecek iğne oyamız, şarj aletiyle yapılan iğne oyası örneği olacaktır. Kesinlikle pes diyeceğiniz bir yapım metoduna sahip bu iğne oyasında bildiğiniz şarj aletinin elektrik prizine giren kısmını kullanacağız. Zaten resimlerde yapım aşamasında nasıl bir yol izleyeceğimizi de rahatça fark edeceksiniz. El işlerinde her geçen gün hanımlara pratiklik oluşturması açısından değişik yöntemler izlenmektedir. İşte bu oyamızda şarj aleti yardımıyla yapılan iğne oyaları arasında yer alıyor.

Şarj Aletiyle İğne Oyası Yapılışı

şarj aleti ile iğne oyası

Anlatımlı resimlere sahip olan şarj aletiyle yapılacak iğne oyalarında ilk adım olarak şarj aletini kullanıp, göbek kısmını kolayca geçmek olacaktır. İğne oyası yaparken bu göbek kısmı hanımları epey zorlayabiliyor. Kimi zaman ise iğne oyasında göbek kısmını yaparken aynı ayarda tutturamama durumları da oluşabiliyor. Şarj aletinin sabit olan elektrik prizine giren kısımları sayesinde el işimizin göbek kısmını yaparken hiç zorlanmayacağız. Düzgün yapılamayacak iğne oyası göbek kısmı çoğu zaman moral bozukluğu dahi olabiliyor. Şarj aletini kullanıp iğne oyasında bu yöntemi siz de denemelisiniz.

Şarj Aletiyle Yapılan İğne Oyası Aşamaları

şarj aletiyle yapılan iğne oyası örneği

Şarj aletinin yardımıyla yapılacak iğne oyaları ise ağırlıklı olarak yemeni oyaları, havlu kenarları, firkete tarzındaki tüm iğne oyası modellerinde rahatça uygulanabilecektir. İşlerinizi kolaylaştıracak olan bu yöntemle sizde de iğne oyası kesinlikle kolay bir hal alacaktır. Resimli yapım aşamalarına baktığımızda şarj aleti yardımıyla iğne oyasında göbek kısmını yapınca, devamında ikinci ve üçüncü resimdeki gibi ilerleyeceğiz. Daha sonra tekrar bir tane daha göbek kısmı yapacağız ve resimlerdeki gibi hareket edip şarj aletiyle oluşacak iğne oyasını istediğimiz oya türleriyle birleştirebileceğiz.

Yapımları kesinlikle emek isteyen bazı oya türlerinde bu yöntem bizi biraz daha öne geçirmiş olacaktır. İşin uzmanlığını kapana kadar siz de bu güzel kısa yolları kullanarak, oluşturacağınız iğne oyalarında biraz daha ilerlemiş ve hızlı gitmiş olacaksınız. Artık hanımlar kolay ya da zor gelecek bazı iğne oyalarında kısa yöntemlerin fazlasıyla bulunmasını arzu etmektedir. Gün geçtikçe geliştirilecek olan türleri sizler için takip etmekteyiz. Bu kolay yöntemler sayesinde çok zaman harcamadan aynı işi yapmış olacak iğne oyalarınızı daha kısa sürelerde tamamlayabileceksiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı