Örgü Videoları

Sarı Çiçek Bahçesi Kare Lif Örneği

Sarı Çiçek Bahçesi Kare Lif Modeli
Sarı Çiçek Bahçesi Kare Lif Modeli

Değişik el işleri ile güzelleştirdiğiniz evinize katkı sunmak adına, bu kez de sizlere çok bir model paylaşımı yapmak istedim. Özellikle misafirleriniz için harika bir lif olacağını düşündüğüm bu modelin detaylarını videoda da bulabilirsiniz.

Örneğimizi yapmak için önerilen malzemelere bir göz atalım. Genel olarak bu tür çalışmalar yaparken, lif ipleri piyasadan temin edilebilir. Beğeni kazanan lif modelleri içinde olan sarıçiçekli model için; 3 renk ip kullanmamız gerekecek. Aynı şekilde lifi örmek için de 7 numara yanı 1,3 mm tığ hazırlamanız yeterli olacaktır. Sevdikleriniz için hediye olarak bu modeli yapmak isterseniz inciler ile de süsleyebilirsiniz.

Sarı Çiçek Bahçesi Kare Lif Modeli Nasıl Örülür?

Gelelim modelimizin yapılışında ki püf noktalara. Aslında ana zemin yani beyaz olan model standart fıstık ile işleniyor. Tüm lif örnekleri gibi bunun da sırrı videoda detaylı anlatılmış. Yeşil yaprakları yaparken, işlenecek olan noktalara dikkat etmeniz gerekiyor.

Sarı Çiçek Bahçesi Kare Lif Örneği
Sarı Çiçek Bahçesi Kare Lif Örneği

Aynı şekilde 2 sıra beyaz fıstık yaptıktan sonra, 1 sıra yeşil ile yaprak bölümlerini yapıyorsunuz. Ardından sarıçiçeklerin yapım aşaması gelecek. Bu da aynı şekilde yeşil yapraklarda ki gibi çakma sık iğne ve tırabzan ile yapılmakta.

Tüm modeli yaptıktan sonra biraz daha süslü olması için güzel ve modelinize uyumlu bir orta boy boncuk kullanabilirsiniz. Bu daha hoş ve şık bir görünüm katacaktır. Lif örgüleri içinde doğal çiçekler, sevimli hayvan figürleri onları daha da şık hale getirmek için kullanılırlar. Bu özel modelde de benzer bir işlemi görebilir, kendinizce özellikler katarak, yeni modeller yaratabilirsiniz.

Anlatımlı Sarı Çiçek Bahçesi Banyo Lifi Videosu

Daha detaylı şekilde modeli yapabilmeniz için modelin yapılış videosunu aşağıya ekliyorum. Bu sayede tüm işlem aşamalarını görebilirsiniz. Değişik, büyük bir kare lif modeli arıyorsanız kesinlikle bu harika çiçekleri denemenizi öneririm. Farklı lif model seçenekleri için sitede incelemeler yapabilirsiniz.

Kaynak: https://youtu.be/JWnbwGs0YkY (Ören Hanım)

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı