Sarhoş Yolu Şaşırdı Örgü Modeli Nasıl Örülür

Sarhoş Yolu Şaşırdı Örneği
Sarhoş Yolu Şaşırdı Örneği

Örgü örülürken modellerin anlaşılması için örgülere bir isim takılır. Sarhoş yolu şaşırdı örgü modelinde ilmeklerin sağa ve sola çaprazlama olarak gitmesinden oluştuğu için bu ismi almıştır. Bu modeli öğrendikten sonrası örmeniz son derece seri olur. İlk zamanlar dikkat isteyen bu modelimizi sonrasında çok rahat bir şekilde örebileceksiniz. Sarhoş yolu şaşırdı modeli ile her türlü örgüyü örebilirsiniz. Şal, yelek, bluz ve hırkalarınızda son derece zarif duracak olan bu modeli hemen uygulamaya başlayalım.

Şişlerimize ilmeklerimizi attıktan sonra her zaman olduğu gibi kenar ilmeğimizi alıyoruz. Bu örgüde iplik örneğin ön yüzünde de, arka yüzünde de her zaman bize doğru bakacak. Kenar ilmeğimizden sonra iki ilmeğimizi şişimize alıyoruz ve örüyoruz. Yani iki ilmeği aynı anda kesiyoruz ve hemen ipliğimiz şişimize dolayarak, kesilen ilmeğimizi arttırıyoruz. Sıra boyunca sürekli aynı işlemi uyguluyoruz. İki ilmek birlikte alıyoruz. Örüyoruz, ardından şişimize ipliğimize doluyoruz.

Bir yandan ilmek keserken, diğer yandan ilmeğimizi arttırıyoruz. Sarhoş yolu şaşırdı örgü modeli uygularken, aynı işlemi tekrar tekrar uyguladığınız için pratiklik kazanıyorsunuz. Bu örnekte dikkat etmeniz gereken ilmek sayısının çift olmasıdır. Sıranın sonuna geldiğimizde örgünün arka yüzüne geçiyoruz. Örneğimizin ön yüzü ve arka yüzü aynı görünümde oluşacak. Örneğimizi arka yüzde de aynı şekilde uygulayacağız. Kenar ilmeğimizi alıyoruz, ipliği kendimize çeviriyoruz. Bir önceki sırada arttırdığımız iplik ve kestiğimiz ilmeği ikisini birlikte alıyoruz ve kesiyoruz. Hemen ardından şişimize ipliğimizi doluyoruz ve ilmeğimizi arttırıyoruz. Bütün bir sıra boyunca örgümüzün arka yüzünde de aynı işlemi uyguluyoruz.

Sarhoş yolu şaşırdı örgü modeli öğrenildikten sonra uygulaması son derece kolay bir modeldir. Gözünüz kapalı bile rahatlıkla örebileceğiniz bu modeli her çeşit örgülerinizde de uygulayabilirsiniz.

Sarhoş Yolu Şaşırdı Örgü Modeli
Sarhoş Yolu Şaşırdı Örgü
Sarhoş Yolu Şaşırdı
Sarhoş Yolu Şaşırdı Örneği
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı