Ana Sayfa Nasıl Yapılır Sararmış Çamaşırları Doğal Yolla Beyazlatma

Sararmış Çamaşırları Doğal Yolla Beyazlatma

çamaşırları doğal yolla beyazlatma
çamaşırları doğal yolla beyazlatma

Çamaşırların bembeyaz görünmesi her kadının en büyük arzusudur. Özellikle çocuklar için kanserojen etkileri nedeniyle zararlı olan beyazlatıcı deterjanlardan vazgeçmek çamaşırlarınızı beyazlatmaz sanmayın. Deterjan firmaları arka arkaya çamaşır beyazlatma ürünü çıkarsalar da, eski moda yöntemlerle beyazlayan mis gibi çamaşırlar gibi hiçbir şey olamıyor. Eğer sizde o çamaşırlara özeniyorsanız veya hassas bir bünyeye sahipseniz evde doğal yöntemlerle çamaşırlarınızı beyazlatabilirsiniz.

Çamaşırları beyazlatmanın birden fazla yöntemi mevcuttur. Bu yöntemlerden ilki, hemen herkesin evinde bulunan limon suyu kullanmaktır. Doğal beyazlatıcı ve parlatıcı özelliği olan limonu çamaşır makinenizde ve bulaşık makinenizde rahatça kullanabilirsiniz. Deterjanın üzerine en fazla yarım bardak koyacağınız limon suyuyla çamaşırlarınızda beyazlama etkisi yaratabilirsiniz. Diğer bir beyazlatıcı da saf sirkedir. Ev temizliğinde de sıkça yardım alınan sirke çamaşırları beyazlatan önemli yardımcılardan bir tanesidir. Bir bardak kadar sirke çamaşır makinesinin deterjan gözüne koyularak çamaşırlarda hem hijyen hem de beyazlama sağlayabilirsiniz.

Oksijenli su da içeriğinde çamaşır suyu bulunmayan doğal bir beyazlatıcıdır. Antiseptik özelliği bulunan oksijenli su aynı zamanda dezenfeksiyon özelliği taşımaktadır. Yarım bardak oksijenli suyu deterjan gözünüze koyarak istediğiniz beyazlamayı sağlayabilirsiniz. Bu işlem için eczanelerde satılan oksijenli suları kullanmanız gerekmektedir. Son olarak karbonatta çamaşır beyazlamasında çok etkili ürünlerden bir tanesidir. Aynı zamanda leke çıkarmada da yardımcı olan karbonat, beyazlatma için yardım bardak kadar deterjan gözüne eklenerek kullanılabilir. Leke çıkarmak için kullanılacaksa az miktar suyla karıştırılıp, macun kıvamına getirilen karbonat direkt lekenin üzerine sürülüp bekletildiğinde lekeyi çıkaracaktır. Bu doğal beyazlatma yöntemlerinin tamamı çamaşırlarınızı yıpratmadan beyazlatacak ve zararlı çamaşır suyu etkisinden sizi uzak tutacaktır. Evde doğal yöntemlerle beyazlatacağınız çamaşırlarınızla temizliği ve hijyeni güven içerisinde yaşayabilirsiniz.

çamaşırları doğal yolla beyazlatma

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here