Sararmış Çamaşırları Doğal Yolla Beyazlatma

Çamaşırların bembeyaz görünmesi her kadının en büyük arzusudur. Özellikle çocuklar için kanserojen etkileri nedeniyle zararlı olan beyazlatıcı deterjanlardan vazgeçmek çamaşırlarınızı beyazlatmaz sanmayın. Deterjan firmaları arka arkaya çamaşır beyazlatma ürünü çıkarsalar da, eski moda yöntemlerle beyazlayan mis gibi çamaşırlar gibi hiçbir şey olamıyor. Eğer sizde o çamaşırlara özeniyorsanız veya hassas bir bünyeye sahipseniz evde doğal yöntemlerle çamaşırlarınızı beyazlatabilirsiniz.

Çamaşırları beyazlatmanın birden fazla yöntemi mevcuttur. Bu yöntemlerden ilki, hemen herkesin evinde bulunan limon suyu kullanmaktır. Doğal beyazlatıcı ve parlatıcı özelliği olan limonu çamaşır makinenizde ve bulaşık makinenizde rahatça kullanabilirsiniz. Deterjanın üzerine en fazla yarım bardak koyacağınız limon suyuyla çamaşırlarınızda beyazlama etkisi yaratabilirsiniz. Diğer bir beyazlatıcı da saf sirkedir. Ev temizliğinde de sıkça yardım alınan sirke çamaşırları beyazlatan önemli yardımcılardan bir tanesidir. Bir bardak kadar sirke çamaşır makinesinin deterjan gözüne koyularak çamaşırlarda hem hijyen hem de beyazlama sağlayabilirsiniz.

Oksijenli su da içeriğinde çamaşır suyu bulunmayan doğal bir beyazlatıcıdır. Antiseptik özelliği bulunan oksijenli su aynı zamanda dezenfeksiyon özelliği taşımaktadır. Yarım bardak oksijenli suyu deterjan gözünüze koyarak istediğiniz beyazlamayı sağlayabilirsiniz. Bu işlem için eczanelerde satılan oksijenli suları kullanmanız gerekmektedir. Son olarak karbonatta çamaşır beyazlamasında çok etkili ürünlerden bir tanesidir. Aynı zamanda leke çıkarmada da yardımcı olan karbonat, beyazlatma için yardım bardak kadar deterjan gözüne eklenerek kullanılabilir. Leke çıkarmak için kullanılacaksa az miktar suyla karıştırılıp, macun kıvamına getirilen karbonat direkt lekenin üzerine sürülüp bekletildiğinde lekeyi çıkaracaktır. Bu doğal beyazlatma yöntemlerinin tamamı çamaşırlarınızı yıpratmadan beyazlatacak ve zararlı çamaşır suyu etkisinden sizi uzak tutacaktır. Evde doğal yöntemlerle beyazlatacağınız çamaşırlarınızla temizliği ve hijyeni güven içerisinde yaşayabilirsiniz.

çamaşırları doğal yolla beyazlatma

Bir önceki yazımız olan Evde Boncuk Tezgahı Yapımı başlıklı makalemizde aksesuarlar yapmak, Boncuk dokuma tezgahı ve boncuk dokuma tezgahı nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevgi

25 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım. Benim hakkımda daha detaylı bilgi için Ben Kimim sayfama bir göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir