DekorasyonKendin Yap Projeleri

Sandalyeden Komodin Yapımı

sandalyeden komidin
sandalyeden komidin

Kendin yap projeleri arasında en çok beğenilen bu proje ve daha fazlasına m-visible.com adresinden ulaşabilirsiniz. Kendi komodininizi kendiniz yaparak başka hiçbir evde görülemeyecek bir komodinle fark yaratabilirsiniz.

Malzemeler: sandalye, boya, renkli dekoratif camlar, beyaz tutkal, fayans yapıştırıcı ya da kireç, bez

Bu güzel komodin için kullanacağınız sandalye için yeni bir sandalye almanıza gerek yok. Evinizde eskiyen herhangi bir sandalye bu iş için oldukça uygundur. Dekoratif camları hobi marketlerde kolaylıkla bulabilirsiniz. Eğer bulamazsınız çiçekçilerde ya da milyoncu olarak açılan bir sürü mağazada yatay bilye şeklinde satılan camlardan satın alarak da yapabilirsiniz. Eğer yatay bilye kullanacaksanız tutkalı biraz daha bol kullanmanız gerekmektedir.

İşe ilk olarak eski sandalyeyi beyaz boyayla boyayarak başlayınız. Tek kat yeterli değilse kuruduktan sonra ikinci katı da sürebilirsiniz. Sandalyenizi orijinal rengiyle de kullanabilirsiniz ama beyaz boyada renkli camlar oldukça şık durmaktadır. Sandalyenin oturduğunuz kısmına kireç harcını veya fayans yapıştırıcısını sürünüz. Bir spatula yardımıyla yaparsanız pürüzsüz bir zemin elde etmiş olursunuz. Üzerine dekoratif camları yapıştırınız. İsterseniz kafanızdan bir şablon üreterek istediğiniz şekli de verebilirsiniz. Rastgele de serpiştirebilirsiniz. Farklı renklerde camlar seçtiğinizde ışıl ışıl bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Camları yerleştirdikten sonra üzerlerine beyaz tutkal sürünüz. Tutkalı bolca sürmeniz gerekmektedir. Camların aralarına iyice yedirmiş olmalısınız. Tutkalın fazlalığını alarak nemli bir bez yardımıyla camların üzerini siliniz. Eğer bu işlem camlarınızı matlaştırdıysa kuru biz yardımıyla camları silerek parlatabilirsiniz.

Yapımı oldukça kullanışlı bu komodini dilerseniz antreniz büyükse oraya yerleştirebilir ya da yatak odanızda kullanabilirsiniz. Üzerine lamba koyarak farklı bir hava yaratabilirsiniz ya da küçük mumlara da komodininizin üzerinde yer verebilirsiniz.

Bir türlü atmaya kıyamadığınız eski eşyalarınızı sizde yeniden normal kullanım amacının dışında oldukça farklı objelere dönüştürebilirsiniz. Evde hobileri geliştirerek hem boş vakitlerinizi hem de eskiyen eşyalarınızı değerlendirmiş olacaksınız. Kendin yap tekniğiyle az malzemeyle oldukça kolay uygulanabilen, kullanışlı birçok objenin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız internet sitesinde yer alan diğer ürünlere de göz atmalısınız.

sandalyeden komidin yapma
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı