Kendin Yap Projeleri

Şampanya Şişesinden Gece Lambası Yapımı

şişeden süs eşyası gece lambası
şişeden süs eşyası gece lambası

Selam arkadaşlar; sizlere bu kendin yap projemde, şampanya şişesiyle gece lambası yapımını sunacağım. Oldukça basit bir proje olarak internette araştırıp buldum ve yabancı olduğundan Türkçeleştirip sizlere sunmak istedim. Yatak odasına konulduğunda gayet şık durduğunu fark ettiğimden, sizlerinde bu şık çalışmayı yapmasını istedim. Hemen nasıl yapacağımıza geçmeden önce ben sizlere malzemeleri sayayım. Şampanya şişesinden gece lambası malzemeler; şampanya şişesi, şişe delmek için matkap ve ucu, ışıklı süs aparatı, resimdeki gibi küçük elektrikli lamba gereçleri ve silikon şeklindedir. Resimli olarak anlatımı mevcut olduğundan karıştırmadan yapabileceğinizi umuyorum. İlk önce resim 1’de görmüş olduğunuz gibi şampanya şişesindeki etiketleri çıkartıyoruz. Etiketli olursa, görsel açıdan pek hoşumuza gitmeyecektir.

Bu işlemi yapabilmek için, sıcak su ve bez kullanabilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra şişemiz resim ikideki gibi temiz bir hal alacaktır. Devam ettiğimizde resim üçte şişenin dibini deleceğimiz matkap ucunun hangisi olduğunu göreceksiniz. Resim dörtteki gibi şişemizi dikkatlice acele etmeden ve sabit tutarak deliyoruz. Resimdeki matkap ucu çapında şişenin dibini delince, resim beşteki gibi bir görünüm elde etmiş olacaksınız. Daha sonra ise resim altıda, şişenin içerisine sokulacak olan küçük ve yan yana olan ışık kablosunu göreceksiniz. Bu ışıklı kabloyu yavaşça şişenin dibine sokmaya başlıyoruz. Resim sekizde kablo şişenin açık ağzından çıkacak şekilde içini doldurunca, tıpasını takarak sıkıştırıyoruz.

Sonrasında ise kablo teşkilatını şişenin dibinde dışarı elektriği yakacak kadar bırakınca, şişenin dibindeki deliği kapatmak için silikon kullanıyoruz. Silikonla resim on birdeki gibi iyice şişenin dibini kapatmış olacağız. En son işlemlere gelirken, elektrik tertibatını test ettiğimizde resim 12’deki gibi şişe içinde ışık harika bir görüntü sunacaktır. En son işlem olarak şişemizin elektrik fişini prize takıyoruz, ışıklı aparatın anahtar düğmesinden de ışıkların yanmasını sağlıyoruz. Bütün işlemler bitince ana resimdeki gibi adeta bir görsel şölen gibi görünen gece lambamız hazır olacaktır. Gece lambasını dilerseniz arkadaşlarınız içinde hazırlayabilir, dilerseniz de hediyelik süs eşyası gibi oluşturup satabilirsiniz. Nerede kullanmak istediğiniz tamamen size kalmış diyorum ve bu güzel elit gece lambasını seveceğinizi umuyorum.

Şampanya Şişesinden Gece Lambası
Şampanya Şişesi ile Gece lambası Nasıl Yapılır
Şampanya Şişesinden Gece Lambası Yapılışı
Şampanya Şişesi kullanarak gece lambası yapımı
Şişeden Gece Lambası Yapımı
Gece lambası kendin yap projesi
Gece Lambası Şişeden
şampanya şişesi ile gece lambası
şişe ile gece lambası projesi
şampanya şişesinden gece lambası yapılışı
şampanya şişesi gece lambası yapım aşamaları
şişeden süs eşyası gece lambası
Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı