Salon Oda Takımı Yapımı

Salon Oda Takımı Yapımı
Salon Oda Takımı Yapımı

Oda takımı, vitrin takımı, sehpa ve masa örtüsü olarak kullanabileceğiniz harika bir dantel yapımı buldum ve hemen paylaşmak istedim.

Videoda anlatılan salon oda takımı modeli 60 numara Altın Başak süper merserize dantel ipliği ile yapılmıştır. Bunun haricinde polyester dantel iplikleri de kullanılabilir. Oda takımı dantel örneği 22 numara tığ ile çalışılmıştır.

Resimlerinden de görüleceği üzere salon oda takımı danteli kenarları oval kare motiflerin birleşiminden oluşmaktadır. Bu kare motifleri ister kare ve isterseniz üçgen bir dantel olacak şekilde kurgulayabilirsiniz. Dantel modelinin en dış kenarları da üçgen motiflerle süslenmiştir.

Salon Oda Dantel Takımı Yapımı
Salon Oda Dantel Takımı Yapımı

Salon oda takımı kare motiflerinin yapımına 7 zincir çekip kapatarak bir göbek elde edilerek başlanmaktadır. Sonraki turda 4 adet 4 tırabzan ve aralarına da 4 zincirli yuvalar yapılmaktadır. Son tura gelene kadar diğer 4 turda ise tırabzan üzerine tırabzan, zincir üzerine zincir artırarak çalışılmıştır. Son turda tırabzanlı ve zincirli yerlerin üzerine sık iğneler yapılarak kare motif yapımı tamamlanmıştır.

Kare motiflerin ilkinde sık iğne sırasının tamamı yapılmış ve sonraki motiflerde ise eklenecek kenarlar üzerinde sık iğneler eksik bırakılmıştır. Bu kısımlardan diğer motifin kenarlarına yine sık iğne tekniği ile kare motifler birbirlerine eklenmiştir.

Salon oda dantel takımı kare motiflerinin birbirine eklenmesi tamamlandıktan sonra ise dışta kalan tırabzanlı kısımlara üçgen kenar motifleri işlenmiştir. Bu üçgen motiflerin oluşturulmasında ise zincirler kullanılmış, ilk ve son kısımlarına da pimpirikler yapılmıştır.

Tığ İşi Salon Oda Dantel Takımı Yapılış Videosu:

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı