Salon Oda Takımı Motif Yapımı

Salon Oda Takımı Motif Yapımı
Salon Oda Takımı Motif Yapımı

Vitrin, salon takımı, bohça vb. gibi oyalarda kullanabileceğiniz harika bir motifin anlatımı ile güzel dantel takımları yapabilirsiniz. Örnek anlatım 4 motif üzerinden gösterilmiştir. Tek motifin örülmesi ve birbirlerine eklenmesi videolu anlatımı ile birlikte bizlere sunulmuştur. Ayrıca tepsi içi, sehpa örtüleri olarak da bu salon oda takımı motifini değerlendirebilirsiniz.

50 numara polyester oya ipi tercih edilmiştir. İstenirse eski pamuklu oya iplerini de kullanabilirsiniz. Tığ olarak da 22 numara 0,50 mm tığ kullanılmıştır.

Salon Oda Takımı Motifi Yapılışı

Başlangıçta tekli motifin yapımı aktarılmıştır. Tekli motifler yuvarlak olarak tasarlanmıştır. Göbek kısmından başlanarak dışa doğru örülerek oluşturulmuştur. 10 zincir çekip ikinci zincire batıp bir yuva elde edilir.

İkinci turdaki yuvalar için başta 7 zincir çekilip kapatılmış ve sonrakiler için de arada 3 zincir çekip üçlü tırabzanlar yapılmıştır. Bu şekilde 12 tane yuva elde edilmiştir.

Salon Oda Takımı Motif Örneği
Salon Oda Takımı Motif Örneği

Üçüncü turda her bir 12 yuvanın içerisine başta 3 zincir olacak şekilde 3 adet üçlü tırabzan yapılmıştır.

Dördüncü turda üçlü tırabzanların her birinin aralarına 5 ikili tırabzan bir arada kapatılarak işlenmiştir. Her 5 ikili tırabzan kapatıldıktan sonra tepesine arada bir bol zincir olacak şekilde iki adet 5 zincir çekilmiştir. Ardından bu bol çekilen zincir içerisine 5 zincirli 3 adet pimpirik yapılmıştır. Tekrar 5 zincir çekip diğer yuvalara da aynısı tekrarlanarak ilk salon oda takımı motifi oluşturulmuştur.

Diğer motifler de son iki pimpiriği kalana kadar işlenip diğer motiflere iki pimpiriğinden eklenmiştir.

Anlatımlı Salon Oda Takımı Motifi Videosu

Motifin tek örülmesi ve birbirlerine eklenmesi ile ilgili tüm detaylı anlatımı aşağıdaki videosundan ulaşabilirsiniz. Farklı renklerde ve boyutlarda deneme yapabilir ve daha güzel sonuçlar elde edebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Sevgi

31 yaşındayım. Evliyim ve güzeller güzeli bir kız çocuğu sahibi bir ev hanımıyım. Daha önceden çalışıyordum fakat geçmişte yaşadığım talihsiz bir olaydan dolayı şu an evimin hanımıyım :) Evde boş kaldığım zamanlarda internetten araştırdığım kendin yap projelerini, ev hobilerini, el işi, örgü, dekorasyon ile ilgili bilgileri kendi sitemde sizlerle paylaşmaya başladım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı